ELPLUS S.R.L.
Revenue
500K
2024
Profit
-55.4K
2024
Employees
3
2024
Margin
-10,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ELPLUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 500K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.391 la cifra de afaceri, #35.978 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ELPLUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 500K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #10.391 la cifra de afaceri, #35.978 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -0.9× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RIVAS CONSTRUCT S.R.L. | 574K | 3 | Construcții |
| BECI-CONSTRUCT S.R.L. | 586K | 3 | Construcții |
| ARTSOLUTIONS BICON S.R.L. | 615K | 3 | Construcții |
| LOGIGAN ELECTRO S.R.L. | 628K | 3 | Construcții |
| ECOTERM ARDEAL S.R.L. | 629K | 3 | Construcții |
| INFOWOOD SIB S.R.L. | 553K | 3 | Construcții |
| ELECTROBIM S.R.L. | 553K | 3 | Construcții |
| ROBINSTAL TERM SRL | 553K | 3 | Construcții |
| GAMA INSTAL S.R.L. | 553K | 3 | Construcții |
| DANGRAD MONTAGGI SRL | 552K | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -10.0%
- CA / angajat
- 184K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 500K
- Profit net
- -55.4K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 500K | -55.4K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ELPLUS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ELPLUS S.R.L.(current)
- Revenue
- 500K
- Employees
- 3
- Profit
- -55.4K
- Rank RO
- #216.815
- RIVAS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 574K
- Employees
- 3
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #212.236
- BECI-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 586K
- Employees
- 3
- Profit
- 292K
- Rank RO
- #209.748
- ARTSOLUTIONS BICON S.R.L.
- Revenue
- 615K
- Employees
- 3
- Profit
- 263K
- Rank RO
- #204.193
- LOGIGAN ELECTRO S.R.L.
- Revenue
- 628K
- Employees
- 3
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #201.607
- ECOTERM ARDEAL S.R.L.
- Revenue
- 629K
- Employees
- 3
- Profit
- -68.3K
- Rank RO
- #201.499
- INFOWOOD SIB S.R.L.
- Revenue
- 553K
- Employees
- 3
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #216.811
- ELECTROBIM S.R.L.
- Revenue
- 553K
- Employees
- 3
- Profit
- 200K
- Rank RO
- #216.834
- ROBINSTAL TERM SRL
- Revenue
- 553K
- Employees
- 3
- Profit
- 93.6K
- Rank RO
- #216.849
- GAMA INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 553K
- Employees
- 3
- Profit
- 82.1K
- Rank RO
- #216.773
- DANGRAD MONTAGGI SRL
- Revenue
- 552K
- Employees
- 3
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #216.881
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ELPLUS S.R.L.(current) | 500K | 3 | -55.4K | #216.815 |
| RIVAS CONSTRUCT S.R.L. | 574K | 3 | 190K | #212.236 |
| BECI-CONSTRUCT S.R.L. | 586K | 3 | 292K | #209.748 |
| ARTSOLUTIONS BICON S.R.L. | 615K | 3 | 263K | #204.193 |
| LOGIGAN ELECTRO S.R.L. | 628K | 3 | 171K | #201.607 |
| ECOTERM ARDEAL S.R.L. | 629K | 3 | -68.3K | #201.499 |
| INFOWOOD SIB S.R.L. | 553K | 3 | 209K | #216.811 |
| ELECTROBIM S.R.L. | 553K | 3 | 200K | #216.834 |
| ROBINSTAL TERM SRL | 553K | 3 | 93.6K | #216.849 |
| GAMA INSTAL S.R.L. | 553K | 3 | 82.1K | #216.773 |
| DANGRAD MONTAGGI SRL | 552K | 3 | 251K | #216.881 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ELPLUS S.R.L.(you) | RIVAS CONSTRUCT S.R.L. | BECI-CONSTRUCT S.R.L. | ARTSOLUTIONS BICON S.R.L. | LOGIGAN ELECTRO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 500K | 574K | 586K | 615K | 628K |
| Profit | -55.4K | 190K | 292K | 263K | 171K |
| Margin | -10,0% | 33,1% | 49,8% | 42,8% | 27,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ELPLUS S.R.L.”.