ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
680K
2024
Profit
1.9K
2024
Employees
1
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 680K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.084 la cifra de afaceri, #21.314 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 680K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #9.084 la cifra de afaceri, #21.314 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CRISTAL PLUS TECH S.R.L. | 666K | 1 | Construcții |
| JURGEN ROGNEAN CONSTRUCT S.R.L. | 653K | 1 | Construcții |
| TETADIM S.R.L. | 652K | 1 | Construcții |
| PAVAJE BIC CONSTRUCT S.R.L. | 756K | 1 | Construcții |
| SAMIR MOBILE TELECOM S.R.L. | 632K | 1 | Construcții |
| C�LIN DACH-CONSTRUCT S.R.L. | 617K | 1 | Construcții |
| ASENA PLAST SRL | 702K | 1 | Construcții |
| LZR CLIME INSTAL PROFESIONAL S.R.L. | 702K | 1 | Construcții |
| BERTREM CONSTRUCT SRL | 702K | 1 | Construcții |
| ASC 2013 EUROTRANS SRL | 701K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 702K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 680K
- Profit net
- 1.9K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 680K | 1.9K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 680K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #189.081
- CRISTAL PLUS TECH S.R.L.
- Revenue
- 666K
- Employees
- 1
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #194.983
- JURGEN ROGNEAN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 653K
- Employees
- 1
- Profit
- 166K
- Rank RO
- #197.171
- TETADIM S.R.L.
- Revenue
- 652K
- Employees
- 1
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #197.328
- PAVAJE BIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 756K
- Employees
- 1
- Profit
- 550K
- Rank RO
- #181.036
- SAMIR MOBILE TELECOM S.R.L.
- Revenue
- 632K
- Employees
- 1
- Profit
- 44.3K
- Rank RO
- #200.919
- C�LIN DACH-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 617K
- Employees
- 1
- Profit
- 523K
- Rank RO
- #203.780
- ASENA PLAST SRL
- Revenue
- 702K
- Employees
- 1
- Profit
- 69.6K
- Rank RO
- #189.070
- LZR CLIME INSTAL PROFESIONAL S.R.L.
- Revenue
- 702K
- Employees
- 1
- Profit
- 86.1K
- Rank RO
- #189.114
- BERTREM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 702K
- Employees
- 1
- Profit
- 416K
- Rank RO
- #189.040
- ASC 2013 EUROTRANS SRL
- Revenue
- 701K
- Employees
- 1
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #189.183
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L.(current) | 680K | 1 | 1.9K | #189.081 |
| CRISTAL PLUS TECH S.R.L. | 666K | 1 | 161K | #194.983 |
| JURGEN ROGNEAN CONSTRUCT S.R.L. | 653K | 1 | 166K | #197.171 |
| TETADIM S.R.L. | 652K | 1 | 313K | #197.328 |
| PAVAJE BIC CONSTRUCT S.R.L. | 756K | 1 | 550K | #181.036 |
| SAMIR MOBILE TELECOM S.R.L. | 632K | 1 | 44.3K | #200.919 |
| C�LIN DACH-CONSTRUCT S.R.L. | 617K | 1 | 523K | #203.780 |
| ASENA PLAST SRL | 702K | 1 | 69.6K | #189.070 |
| LZR CLIME INSTAL PROFESIONAL S.R.L. | 702K | 1 | 86.1K | #189.114 |
| BERTREM CONSTRUCT SRL | 702K | 1 | 416K | #189.040 |
| ASC 2013 EUROTRANS SRL | 701K | 1 | 194K | #189.183 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L.(you) | CRISTAL PLUS TECH S.R.L. | JURGEN ROGNEAN CONSTRUCT S.R.L. | TETADIM S.R.L. | PAVAJE BIC CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 680K | 666K | 653K | 652K | 756K |
| Profit | 1.9K | 161K | 166K | 313K | 550K |
| Margin | 0,3% | 24,1% | 25,5% | 48,0% | 72,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ECG ROOF CONSTRUCT S.R.L.”.