DSC CONCEPT S.R.L.
Revenue
703K
2024
Profit
226K
2024
Employees
1
2024
Margin
32,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DSC CONCEPT S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 703K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.011 la cifra de afaceri, #4.672 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DSC CONCEPT S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 703K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.011 la cifra de afaceri, #4.672 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NECCONSULTING S.R.L. | 709K | 1 | Activități profesionale |
| SOFITEHNIC S.R.L. | 678K | 1 | Activități profesionale |
| BTA DESIGN S.R.L. | 735K | 1 | Activități profesionale |
| LAVAL CONSULTING S.R.L. | 753K | 1 | Activități profesionale |
| HMC FUTURE S.R.L. | 657K | 1 | Activități profesionale |
| TIM COMP SOLUTIONS S.R.L. | 639K | 1 | Activități profesionale |
| PROIECT DRUM BUCOVINA S.R.L. | 774K | 1 | Activități profesionale |
| CONSULTING LOCATION S.R.L. | 637K | 1 | Activități profesionale |
| ALTO INSPET SERV SRL | 703K | 1 | Activități profesionale |
| VOLTIMPACT S.R.L. | 703K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.1%
- CA / angajat
- 703K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 703K
- Profit net
- 226K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 703K | 226K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DSC CONCEPT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DSC CONCEPT S.R.L.(current)
- Revenue
- 703K
- Employees
- 1
- Profit
- 226K
- Rank RO
- #188.880
- NECCONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 709K
- Employees
- 1
- Profit
- 505K
- Rank RO
- #187.971
- SOFITEHNIC S.R.L.
- Revenue
- 678K
- Employees
- 1
- Profit
- 379K
- Rank RO
- #192.975
- BTA DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 735K
- Employees
- 1
- Profit
- 579K
- Rank RO
- #184.132
- LAVAL CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 753K
- Employees
- 1
- Profit
- 562K
- Rank RO
- #181.577
- HMC FUTURE S.R.L.
- Revenue
- 657K
- Employees
- 1
- Profit
- 471K
- Rank RO
- #196.453
- TIM COMP SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 639K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.4K
- Rank RO
- #199.562
- PROIECT DRUM BUCOVINA S.R.L.
- Revenue
- 774K
- Employees
- 1
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #178.615
- CONSULTING LOCATION S.R.L.
- Revenue
- 637K
- Employees
- 1
- Profit
- 408K
- Rank RO
- #199.995
- ALTO INSPET SERV SRL
- Revenue
- 703K
- Employees
- 1
- Profit
- 418K
- Rank RO
- #188.876
- VOLTIMPACT S.R.L.
- Revenue
- 703K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.1K
- Rank RO
- #188.856
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DSC CONCEPT S.R.L.(current) | 703K | 1 | 226K | #188.880 |
| NECCONSULTING S.R.L. | 709K | 1 | 505K | #187.971 |
| SOFITEHNIC S.R.L. | 678K | 1 | 379K | #192.975 |
| BTA DESIGN S.R.L. | 735K | 1 | 579K | #184.132 |
| LAVAL CONSULTING S.R.L. | 753K | 1 | 562K | #181.577 |
| HMC FUTURE S.R.L. | 657K | 1 | 471K | #196.453 |
| TIM COMP SOLUTIONS S.R.L. | 639K | 1 | 6.4K | #199.562 |
| PROIECT DRUM BUCOVINA S.R.L. | 774K | 1 | 336K | #178.615 |
| CONSULTING LOCATION S.R.L. | 637K | 1 | 408K | #199.995 |
| ALTO INSPET SERV SRL | 703K | 1 | 418K | #188.876 |
| VOLTIMPACT S.R.L. | 703K | 1 | 27.1K | #188.856 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DSC CONCEPT S.R.L.(you) | NECCONSULTING S.R.L. | SOFITEHNIC S.R.L. | BTA DESIGN S.R.L. | LAVAL CONSULTING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 703K | 709K | 678K | 735K | 753K |
| Profit | 226K | 505K | 379K | 579K | 562K |
| Margin | 32,1% | 71,2% | 55,8% | 78,7% | 74,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DSC CONCEPT S.R.L.”.