DIMAR SPEDITION S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
123K
2024
Employees
5
2024
Margin
5,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DIMAR SPEDITION S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #6.274 la cifra de afaceri, #7.430 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DIMAR SPEDITION S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #6.274 la cifra de afaceri, #7.430 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RETEZAT CONSTRUCT SRL | 2M | 5 | Transport |
| MONTERA COTRANS S.R.L. | 2.3M | 5 | Transport |
| CRISAL SPEEDTRANS S.R.L. | 2.4M | 5 | Transport |
| VEPA CANTUR TRANS S.R.L. | 2.1M | 5 | Transport |
| FEDE WHEELS SRL | 2.1M | 5 | Transport |
| UNIVERSAL ALED EXPRES SRL | 2.1M | 5 | Transport |
| RAO INTERTRANS SRL | 2.1M | 5 | Transport |
| ANSORIM LOGISTICS S.R.L. | 2.1M | 5 | Transport |
| KTL DAREDY TRANS S.R.L. | 2.1M | 5 | Transport |
| LIA CONCEPT-TRANS 2020 S.R.L. | 2.1M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.7%
- CA / angajat
- 428K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 123K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 123K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DIMAR SPEDITION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DIMAR SPEDITION S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #90.735
- RETEZAT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 623K
- Rank RO
- #94.815
- MONTERA COTRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 92.3K
- Rank RO
- #86.134
- CRISAL SPEEDTRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 483K
- Rank RO
- #81.303
- VEPA CANTUR TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -540K
- Rank RO
- #90.730
- FEDE WHEELS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 10.5K
- Rank RO
- #90.719
- UNIVERSAL ALED EXPRES SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 14.2K
- Rank RO
- #90.709
- RAO INTERTRANS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 34K
- Rank RO
- #90.756
- ANSORIM LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #90.701
- KTL DAREDY TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -74.7K
- Rank RO
- #90.790
- LIA CONCEPT-TRANS 2020 S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 351K
- Rank RO
- #90.618
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DIMAR SPEDITION S.R.L.(current) | 2.1M | 5 | 123K | #90.735 |
| RETEZAT CONSTRUCT SRL | 2M | 5 | 623K | #94.815 |
| MONTERA COTRANS S.R.L. | 2.3M | 5 | 92.3K | #86.134 |
| CRISAL SPEEDTRANS S.R.L. | 2.4M | 5 | 483K | #81.303 |
| VEPA CANTUR TRANS S.R.L. | 2.1M | 5 | -540K | #90.730 |
| FEDE WHEELS SRL | 2.1M | 5 | 10.5K | #90.719 |
| UNIVERSAL ALED EXPRES SRL | 2.1M | 5 | 14.2K | #90.709 |
| RAO INTERTRANS SRL | 2.1M | 5 | 34K | #90.756 |
| ANSORIM LOGISTICS S.R.L. | 2.1M | 5 | 132K | #90.701 |
| KTL DAREDY TRANS S.R.L. | 2.1M | 5 | -74.7K | #90.790 |
| LIA CONCEPT-TRANS 2020 S.R.L. | 2.1M | 5 | 351K | #90.618 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DIMAR SPEDITION S.R.L.(you) | RETEZAT CONSTRUCT SRL | MONTERA COTRANS S.R.L. | CRISAL SPEEDTRANS S.R.L. | VEPA CANTUR TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2M | 2.3M | 2.4M | 2.1M |
| Profit | 123K | 623K | 92.3K | 483K | -540K |
| Margin | 5,7% | 30,9% | 4,0% | 19,9% | -25,2% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DIMAR SPEDITION S.R.L.”.