RAO INTERTRANS SRL
Revenue
2M
2024
Profit
34K
2024
Employees
5
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RAO INTERTRANS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #6.276 la cifra de afaceri, #16.535 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RAO INTERTRANS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #6.276 la cifra de afaceri, #16.535 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VEPA CANTUR TRANS S.R.L. | 2.1M | 5 | Transport |
| INVICTUS EXPEDITION SRL | 2.2M | 5 | Transport |
| ELCETO TRANS TRUCK SRL | 2.2M | 5 | Transport |
| CER ROMANIA CARGO S.R.L. | 2.1M | 5 | Transport |
| C&R PRO CONSTRUCT SRL | 2.2M | 5 | Transport |
| RANFRIG LOGISTIC S.R.L. | 2.2M | 5 | Transport |
| RENTAL TRANSIMPEX SRL | 2.2M | 5 | Transport |
| BRARO IMPEX S.R.L. | 2.2M | 5 | Transport |
| TALIFLOR SRL | 2.3M | 5 | Transport |
| SPE CAR SPEDITION S.R.L. | 2M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 428K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 34K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 34K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RAO INTERTRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RAO INTERTRANS SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 34K
- Rank RO
- #90.756
- VEPA CANTUR TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -540K
- Rank RO
- #90.730
- INVICTUS EXPEDITION SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 36.1K
- Rank RO
- #90.359
- ELCETO TRANS TRUCK SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #89.322
- CER ROMANIA CARGO S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -642K
- Rank RO
- #92.454
- C&R PRO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #89.010
- RANFRIG LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 892K
- Rank RO
- #88.913
- RENTAL TRANSIMPEX SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 323K
- Rank RO
- #87.697
- BRARO IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 64.1K
- Rank RO
- #87.345
- TALIFLOR SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #86.540
- SPE CAR SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #95.455
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RAO INTERTRANS SRL(current) | 2M | 5 | 34K | #90.756 |
| VEPA CANTUR TRANS S.R.L. | 2.1M | 5 | -540K | #90.730 |
| INVICTUS EXPEDITION SRL | 2.2M | 5 | 36.1K | #90.359 |
| ELCETO TRANS TRUCK SRL | 2.2M | 5 | 173K | #89.322 |
| CER ROMANIA CARGO S.R.L. | 2.1M | 5 | -642K | #92.454 |
| C&R PRO CONSTRUCT SRL | 2.2M | 5 | 19K | #89.010 |
| RANFRIG LOGISTIC S.R.L. | 2.2M | 5 | 892K | #88.913 |
| RENTAL TRANSIMPEX SRL | 2.2M | 5 | 323K | #87.697 |
| BRARO IMPEX S.R.L. | 2.2M | 5 | 64.1K | #87.345 |
| TALIFLOR SRL | 2.3M | 5 | 223K | #86.540 |
| SPE CAR SPEDITION S.R.L. | 2M | 5 | 207K | #95.455 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RAO INTERTRANS SRL(you) | VEPA CANTUR TRANS S.R.L. | INVICTUS EXPEDITION SRL | ELCETO TRANS TRUCK SRL | CER ROMANIA CARGO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.1M | 2.2M | 2.2M | 2.1M |
| Profit | 34K | -540K | 36.1K | 173K | -642K |
| Margin | 1,6% | -25,2% | 1,7% | 7,9% | -30,8% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RAO INTERTRANS SRL”.