DARIF GRUP S.R.L.
Revenue
9.3M
2024
Profit
41.1K
2024
Employees
13
2024
Margin
0,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DARIF GRUP S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.733 la cifra de afaceri, #26.197 la profit, #3.128 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DARIF GRUP S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.733 la cifra de afaceri, #26.197 la profit, #3.128 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SEVERIN COM SRL | 9.4M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| FARMO COM SRL | 9.3M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| COM SERVICE BACHUS S.R.L. | 9.5M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| RAMS COM S.R.L. | 9.2M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| BLUE PHARM SRL | 9.2M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| FARMA-FONTANA IMPEX SRL | 9.6M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| DAVRAS TEAM S.R.L. | 9.2M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| BIOSMELL CORP SRL | 9.6M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| MISFARM SRL | 9.1M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| CESA LUKMAR SRL | 9.7M | 13 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.4%
- CA / angajat
- 722K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.3M
- Profit net
- 41.1K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.3M | 41.1K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DARIF GRUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DARIF GRUP S.R.L.(current)
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 41.1K
- Rank RO
- #27.385
- SEVERIN COM SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 549K
- Rank RO
- #27.228
- FARMO COM SRL
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 420K
- Rank RO
- #27.599
- COM SERVICE BACHUS S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #27.035
- RAMS COM S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 717K
- Rank RO
- #27.773
- BLUE PHARM SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #27.837
- FARMA-FONTANA IMPEX SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 8.2K
- Rank RO
- #26.964
- DAVRAS TEAM S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #27.889
- BIOSMELL CORP SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #26.807
- MISFARM SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #28.114
- CESA LUKMAR SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 819K
- Rank RO
- #26.656
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DARIF GRUP S.R.L.(current) | 9.3M | 13 | 41.1K | #27.385 |
| SEVERIN COM SRL | 9.4M | 13 | 549K | #27.228 |
| FARMO COM SRL | 9.3M | 13 | 420K | #27.599 |
| COM SERVICE BACHUS S.R.L. | 9.5M | 13 | 1.4M | #27.035 |
| RAMS COM S.R.L. | 9.2M | 13 | 717K | #27.773 |
| BLUE PHARM SRL | 9.2M | 13 | 173K | #27.837 |
| FARMA-FONTANA IMPEX SRL | 9.6M | 13 | 8.2K | #26.964 |
| DAVRAS TEAM S.R.L. | 9.2M | 13 | 147K | #27.889 |
| BIOSMELL CORP SRL | 9.6M | 13 | 381K | #26.807 |
| MISFARM SRL | 9.1M | 13 | 216K | #28.114 |
| CESA LUKMAR SRL | 9.7M | 13 | 819K | #26.656 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DARIF GRUP S.R.L.(you) | SEVERIN COM SRL | FARMO COM SRL | COM SERVICE BACHUS S.R.L. | RAMS COM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.3M | 9.4M | 9.3M | 9.5M | 9.2M |
| Profit | 41.1K | 549K | 420K | 1.4M | 717K |
| Margin | 0,4% | 5,8% | 4,5% | 14,7% | 7,8% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DARIF GRUP S.R.L.”.