CESA LUKMAR SRL
Revenue
9.6M
2024
Profit
819K
2024
Employees
13
2024
Margin
8,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CESA LUKMAR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.637 la cifra de afaceri, #2.098 la profit, #3.128 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CESA LUKMAR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.637 la cifra de afaceri, #2.098 la profit, #3.128 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.2× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FARMACIA SOMESANA S.R.L. | 10.2M | 14 | Comerț cu amănuntul |
| TIBELIN S.R.L. | 9.2M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| BIOSMELL CORP SRL | 9.6M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| SAM G P L SRL | 9.8M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| FARMA-FONTANA IMPEX SRL | 9.6M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| COM SERVICE BACHUS S.R.L. | 9.5M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| SEVERIN COM SRL | 9.4M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| DARIF GRUP S.R.L. | 9.4M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| CASA DE COMENZI - GEMINI SRL | 10.1M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| COREX-PRIMA 2002 SRL | 11.7M | 13 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.4%
- CA / angajat
- 746K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.6M
- Profit net
- 819K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.6M | 819K | 13 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CESA LUKMAR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CESA LUKMAR SRL(current)
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 819K
- Rank RO
- #26.656
- FARMACIA SOMESANA S.R.L.
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 868K
- Rank RO
- #25.535
- TIBELIN S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 507K
- Rank RO
- #27.825
- BIOSMELL CORP SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #26.807
- SAM G P L SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 472K
- Rank RO
- #26.428
- FARMA-FONTANA IMPEX SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 8.2K
- Rank RO
- #26.964
- COM SERVICE BACHUS S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #27.035
- SEVERIN COM SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 549K
- Rank RO
- #27.228
- DARIF GRUP S.R.L.
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 41.1K
- Rank RO
- #27.385
- CASA DE COMENZI - GEMINI SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 79.1K
- Rank RO
- #25.766
- COREX-PRIMA 2002 SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 589K
- Rank RO
- #22.932
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CESA LUKMAR SRL(current) | 9.6M | 13 | 819K | #26.656 |
| FARMACIA SOMESANA S.R.L. | 10.2M | 14 | 868K | #25.535 |
| TIBELIN S.R.L. | 9.2M | 12 | 507K | #27.825 |
| BIOSMELL CORP SRL | 9.6M | 13 | 381K | #26.807 |
| SAM G P L SRL | 9.8M | 13 | 472K | #26.428 |
| FARMA-FONTANA IMPEX SRL | 9.6M | 13 | 8.2K | #26.964 |
| COM SERVICE BACHUS S.R.L. | 9.5M | 13 | 1.4M | #27.035 |
| SEVERIN COM SRL | 9.4M | 13 | 549K | #27.228 |
| DARIF GRUP S.R.L. | 9.4M | 13 | 41.1K | #27.385 |
| CASA DE COMENZI - GEMINI SRL | 10.1M | 13 | 79.1K | #25.766 |
| COREX-PRIMA 2002 SRL | 11.7M | 13 | 589K | #22.932 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CESA LUKMAR SRL(you) | FARMACIA SOMESANA S.R.L. | TIBELIN S.R.L. | BIOSMELL CORP SRL | SAM G P L SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.6M | 10.2M | 9.2M | 9.6M | 9.8M |
| Profit | 819K | 868K | 507K | 381K | 472K |
| Margin | 8,4% | 8,5% | 5,5% | 4,0% | 4,8% |
| Employees | 13 | 14 | 12 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CESA LUKMAR SRL”.