DARALI STAR SRL
Revenue
14.7M
2024
Profit
671K
2024
Employees
28
2024
Margin
4,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DARALI STAR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 14.7M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #377 la cifra de afaceri, #512 la profit, #254 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DARALI STAR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 14.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #377 la cifra de afaceri, #512 la profit, #254 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COMCEREAL SA | 14.8M | 29 | Transport |
| DUNAGRICOL LOGISTICS & SHIPPING SRL | 14.3M | 29 | Transport |
| EAST SILODEP S.R.L. | 14.4M | 25 | Transport |
| ARIES SHIPPING AGENCY S.R.L. | 14.2M | 31 | Transport |
| RO LOGISPED SRL | 15.1M | 32 | Transport |
| MASTER MIND SRL | 14.9M | 24 | Transport |
| COSMOCRIS COM SRL | 14.7M | 33 | Transport |
| SUN SHIPPING S.R.L. | 12.4M | 28 | Transport |
| ELENIC CARGO SRL | 17.5M | 28 | Transport |
| ATR SERVICES SRL | 15.3M | 32 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.6%
- CA / angajat
- 526K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.7M
- Profit net
- 671K
- Angajați
- 28
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.7M | 671K | 28 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DARALI STAR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DARALI STAR SRL(current)
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 671K
- Rank RO
- #18.871
- COMCEREAL SA
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 29
- Profit
- -3.5M
- Rank RO
- #18.850
- DUNAGRICOL LOGISTICS & SHIPPING SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 29
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #19.269
- EAST SILODEP S.R.L.
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 25
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #19.240
- ARIES SHIPPING AGENCY S.R.L.
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 31
- Profit
- 5.1M
- Rank RO
- #19.469
- RO LOGISPED SRL
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 32
- Profit
- 153K
- Rank RO
- #18.411
- MASTER MIND SRL
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #18.671
- COSMOCRIS COM SRL
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 33
- Profit
- 496K
- Rank RO
- #18.937
- SUN SHIPPING S.R.L.
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 28
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #21.792
- ELENIC CARGO SRL
- Revenue
- 17.5M
- Employees
- 28
- Profit
- 438K
- Rank RO
- #16.282
- ATR SERVICES SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #18.192
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DARALI STAR SRL(current) | 14.7M | 28 | 671K | #18.871 |
| COMCEREAL SA | 14.8M | 29 | -3.5M | #18.850 |
| DUNAGRICOL LOGISTICS & SHIPPING SRL | 14.3M | 29 | 4.4M | #19.269 |
| EAST SILODEP S.R.L. | 14.4M | 25 | 355K | #19.240 |
| ARIES SHIPPING AGENCY S.R.L. | 14.2M | 31 | 5.1M | #19.469 |
| RO LOGISPED SRL | 15.1M | 32 | 153K | #18.411 |
| MASTER MIND SRL | 14.9M | 24 | 2.8M | #18.671 |
| COSMOCRIS COM SRL | 14.7M | 33 | 496K | #18.937 |
| SUN SHIPPING S.R.L. | 12.4M | 28 | 2.9M | #21.792 |
| ELENIC CARGO SRL | 17.5M | 28 | 438K | #16.282 |
| ATR SERVICES SRL | 15.3M | 32 | 1.4M | #18.192 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DARALI STAR SRL(you) | COMCEREAL SA | DUNAGRICOL LOGISTICS & SHIPPING SRL | EAST SILODEP S.R.L. | ARIES SHIPPING AGENCY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.7M | 14.8M | 14.3M | 14.4M | 14.2M |
| Profit | 671K | -3.5M | 4.4M | 355K | 5.1M |
| Margin | 4,6% | -23,6% | 30,7% | 2,5% | 36,1% |
| Employees | 28 | 29 | 29 | 25 | 31 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DARALI STAR SRL”.