DAMAR COM SRL
Revenue
481K
2024
Profit
229K
2024
Employees
4
2024
Margin
25,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAMAR COM SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 481K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.300 la cifra de afaceri, #2.442 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAMAR COM SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 481K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.300 la cifra de afaceri, #2.442 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 7.1× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTOMAX MOTORS SRL | 890K | 4 | Comerț en-gros |
| RUSSTAM COMPANY S.R.L. | 879K | 4 | Comerț en-gros |
| GENESYS AUTOMOTIVE MOBILITY SRL | 868K | 4 | Comerț en-gros |
| EDEMEV A&B S.R.L. | 912K | 4 | Comerț en-gros |
| CLS SOLUTIONS IMPEX S.R.L. | 954K | 4 | Comerț en-gros |
| G & V GENERAL AUTOSERV SRL | 814K | 4 | Comerț en-gros |
| TCC SERVICE AUTO S.R.L. | 968K | 4 | Comerț en-gros |
| DAN PROFESSIONAL SERVICES SRL | 979K | 4 | Comerț en-gros |
| SERMEC NISAIO SRL | 889K | 4 | Comerț en-gros |
| CONCRET VAL SERVICE S.R.L. | 890K | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 25.8%
- CA / angajat
- 222K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 481K
- Profit net
- 229K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 481K | 229K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAMAR COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAMAR COM SRL(current)
- Revenue
- 481K
- Employees
- 4
- Profit
- 229K
- Rank RO
- #164.780
- AUTOMAX MOTORS SRL
- Revenue
- 890K
- Employees
- 4
- Profit
- 9.2K
- Rank RO
- #164.389
- RUSSTAM COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 879K
- Employees
- 4
- Profit
- -87.5K
- Rank RO
- #165.618
- GENESYS AUTOMOTIVE MOBILITY SRL
- Revenue
- 868K
- Employees
- 4
- Profit
- -277K
- Rank RO
- #166.871
- EDEMEV A&B S.R.L.
- Revenue
- 912K
- Employees
- 4
- Profit
- -113K
- Rank RO
- #161.949
- CLS SOLUTIONS IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 954K
- Employees
- 4
- Profit
- -376K
- Rank RO
- #157.623
- G & V GENERAL AUTOSERV SRL
- Revenue
- 814K
- Employees
- 4
- Profit
- -264K
- Rank RO
- #173.485
- TCC SERVICE AUTO S.R.L.
- Revenue
- 968K
- Employees
- 4
- Profit
- -246K
- Rank RO
- #156.221
- DAN PROFESSIONAL SERVICES SRL
- Revenue
- 979K
- Employees
- 4
- Profit
- 390K
- Rank RO
- #155.150
- SERMEC NISAIO SRL
- Revenue
- 889K
- Employees
- 4
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #164.534
- CONCRET VAL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 890K
- Employees
- 4
- Profit
- 24.2K
- Rank RO
- #164.321
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAMAR COM SRL(current) | 481K | 4 | 229K | #164.780 |
| AUTOMAX MOTORS SRL | 890K | 4 | 9.2K | #164.389 |
| RUSSTAM COMPANY S.R.L. | 879K | 4 | -87.5K | #165.618 |
| GENESYS AUTOMOTIVE MOBILITY SRL | 868K | 4 | -277K | #166.871 |
| EDEMEV A&B S.R.L. | 912K | 4 | -113K | #161.949 |
| CLS SOLUTIONS IMPEX S.R.L. | 954K | 4 | -376K | #157.623 |
| G & V GENERAL AUTOSERV SRL | 814K | 4 | -264K | #173.485 |
| TCC SERVICE AUTO S.R.L. | 968K | 4 | -246K | #156.221 |
| DAN PROFESSIONAL SERVICES SRL | 979K | 4 | 390K | #155.150 |
| SERMEC NISAIO SRL | 889K | 4 | 21.2K | #164.534 |
| CONCRET VAL SERVICE S.R.L. | 890K | 4 | 24.2K | #164.321 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAMAR COM SRL(you) | AUTOMAX MOTORS SRL | RUSSTAM COMPANY S.R.L. | GENESYS AUTOMOTIVE MOBILITY SRL | EDEMEV A&B S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 481K | 890K | 879K | 868K | 912K |
| Profit | 229K | 9.2K | -87.5K | -277K | -113K |
| Margin | 25,8% | 1,0% | -10,0% | -31,9% | -12,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAMAR COM SRL”.