Revenue

182K

2024

Profit

73K

2024

Employees

2024

Margin

40,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DALIGA AVANTAJ S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 182K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #19.252 la cifra de afaceri, #10.646 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DALIGA AVANTAJ S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 182K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #19.252 la cifra de afaceri, #10.646 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#19.252 din 39.568 companii

Top 48.7%

Vezi clasamentul

După profit

#10.646 din 39.568 companii

Top 26.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri182K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit40.0% vs medie industrie 11.2%

Compania este 3.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CALDOTHERM SERVICE HOME S.R.L.182K1Construcții
H.G. MONTAJ SRL183K1Construcții
ELECTIPPANEL S.R.L.181K1Construcții
ELIVINSTALL S.R.L.184K1Construcții
REPAREXPERT S.R.L.185K1Construcții
SAMIMAT LIGHT S.R.L.185K1Construcții
HEAT DYNAMICS S.R.L.185K1Construcții
CHIABURU INSTAL S.R.L.186K1Construcții
VALENTINO TRUST BRA�OV S.R.L.186K1Construcții
DESIGN ARCAD SRL178K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
40.0%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 45%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    182K
    Profit net
    73K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DALIGA AVANTAJ S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDALIGA AVANTAJ S.R.L.(you)CALDOTHERM SERVICE HOME S.R.L.H.G. MONTAJ SRLELECTIPPANEL S.R.L.ELIVINSTALL S.R.L.
Revenue
182K
182K
183K
181K
184K
Profit
73K
31.1K
33.2K
55.8K
121K
Margin
40,0%
17,1%
18,2%
30,8%
65,4%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DALIGA AVANTAJ S.R.L.”.