CUBI METAL S.R.L.

CUI 1201258·Metalurgie·Mures·Founded 2024

Revenue

506K

2024

Profit

16.8K

2024

Employees

2

2024

Margin

3,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CUBI METAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Metalurgie, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 506K lei (date 2024). În industria de Metalurgie (România), compania este #201 la cifra de afaceri, #167 la profit, #179 la număr angajați din 414 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CUBI METAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Metalurgie, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 506K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
Poziție în industrie
În industria de Metalurgie (România), compania este #201 la cifra de afaceri, #167 la profit, #179 la număr angajați din 414 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Metalurgie (CAEN 24) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#201 din 414 companii

Top 48.3%

Vezi clasamentul

După profit

#167 din 414 companii

Top 40.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#179 din 414 companii

Top 43.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
35.8M lei
Marjă medie
1.8%
Angajați medie
32

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri506K lei vs medie industrie 35.8M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit3.3% vs medie industrie 1.8%

Compania este 1.8× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 32

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Metalurgie (CAEN 24) — 2024

Industry size

14.8B

RON revenue

Total companies

414

Total employees

13.059

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TURPROD S.R.L.441K2Metalurgie
C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL579K2Metalurgie
SANELUXMAR CONSTRUCT SRL647K2Metalurgie
STEEL AEI ALEX SRL359K2Metalurgie
BEST METASIL PROFIL SRL511K3Metalurgie
ONIX MULTITEH S.R.L.432K3Metalurgie
DUCTIL STEEL S.A.815K2Metalurgie
LORAND SRL483K3Metalurgie
PRACTIC SRL861K2Metalurgie
AKS CONSULTING IMPEX SRL457K3Metalurgie

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
3.3%
CA / angajat
256K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 25%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    506K
    Profit net
    16.8K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CUBI METAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCUBI METAL S.R.L.(you)TURPROD S.R.L.C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRLSANELUXMAR CONSTRUCT SRLSTEEL AEI ALEX SRL
Revenue
506K
441K
579K
647K
359K
Profit
16.8K
32.5K
93.3K
879 lei
1K
Margin
3,3%
7,4%
16,1%
0,1%
0,3%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CUBI METAL S.R.L.”.