C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL
Revenue
543K
2024
Profit
93.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
16,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL este o companie mică din sectorul Metalurgie, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 543K lei (date 2024). În industria de Metalurgie (România), compania este #193 la cifra de afaceri, #131 la profit, #179 la număr angajați din 414 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL este o companie mică din sectorul Metalurgie, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 543K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Metalurgie (România), compania este #193 la cifra de afaceri, #131 la profit, #179 la număr angajați din 414 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Metalurgie (CAEN 24) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 35.8M lei
- Marjă medie
- 1.8%
- Angajați medie
- 32
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 9.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Metalurgie (CAEN 24) — 2024
Industry size
14.8B
RON revenue
Total companies
414
Total employees
13.059
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SANELUXMAR CONSTRUCT SRL | 647K | 2 | Metalurgie |
| CUBI METAL S.R.L. | 511K | 2 | Metalurgie |
| TURPROD S.R.L. | 441K | 2 | Metalurgie |
| DUCTIL STEEL S.A. | 815K | 2 | Metalurgie |
| PRACTIC SRL | 861K | 2 | Metalurgie |
| STEEL AEI ALEX SRL | 359K | 2 | Metalurgie |
| BEST METASIL PROFIL SRL | 511K | 3 | Metalurgie |
| LORAND SRL | 483K | 3 | Metalurgie |
| NEFALI METALSERV S.R.L. | 581K | 4 | Metalurgie |
| SMART TROPHY SRL | 588K | 1 | Metalurgie |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 24)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.1%
- CA / angajat
- 289K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 543K
- Profit net
- 93.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 543K | 93.3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL(current)
- Revenue
- 543K
- Employees
- 2
- Profit
- 93.3K
- Rank RO
- #211.205
- SANELUXMAR CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 647K
- Employees
- 2
- Profit
- 879 lei
- Rank RO
- #198.169
- CUBI METAL S.R.L.
- Revenue
- 511K
- Employees
- 2
- Profit
- 16.8K
- Rank RO
- #226.083
- TURPROD S.R.L.
- Revenue
- 441K
- Employees
- 2
- Profit
- 32.5K
- Rank RO
- #245.163
- DUCTIL STEEL S.A.
- Revenue
- 815K
- Employees
- 2
- Profit
- -578K
- Rank RO
- #173.290
- PRACTIC SRL
- Revenue
- 861K
- Employees
- 2
- Profit
- 110K
- Rank RO
- #167.690
- STEEL AEI ALEX SRL
- Revenue
- 359K
- Employees
- 2
- Profit
- 1K
- Rank RO
- #272.512
- BEST METASIL PROFIL SRL
- Revenue
- 511K
- Employees
- 3
- Profit
- 269K
- Rank RO
- #226.043
- LORAND SRL
- Revenue
- 483K
- Employees
- 3
- Profit
- -110K
- Rank RO
- #233.223
- NEFALI METALSERV S.R.L.
- Revenue
- 581K
- Employees
- 4
- Profit
- 6.1K
- Rank RO
- #210.661
- SMART TROPHY SRL
- Revenue
- 588K
- Employees
- 1
- Profit
- 306K
- Rank RO
- #209.279
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL(current) | 543K | 2 | 93.3K | #211.205 |
| SANELUXMAR CONSTRUCT SRL | 647K | 2 | 879 lei | #198.169 |
| CUBI METAL S.R.L. | 511K | 2 | 16.8K | #226.083 |
| TURPROD S.R.L. | 441K | 2 | 32.5K | #245.163 |
| DUCTIL STEEL S.A. | 815K | 2 | -578K | #173.290 |
| PRACTIC SRL | 861K | 2 | 110K | #167.690 |
| STEEL AEI ALEX SRL | 359K | 2 | 1K | #272.512 |
| BEST METASIL PROFIL SRL | 511K | 3 | 269K | #226.043 |
| LORAND SRL | 483K | 3 | -110K | #233.223 |
| NEFALI METALSERV S.R.L. | 581K | 4 | 6.1K | #210.661 |
| SMART TROPHY SRL | 588K | 1 | 306K | #209.279 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL(you) | SANELUXMAR CONSTRUCT SRL | CUBI METAL S.R.L. | TURPROD S.R.L. | DUCTIL STEEL S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 543K | 647K | 511K | 441K | 815K |
| Profit | 93.3K | 879 lei | 16.8K | 32.5K | -578K |
| Margin | 16,1% | 0,1% | 3,3% | 7,4% | -70,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL”.