CRAFTING SOUND S.R.L.
Revenue
1.7M
2024
Profit
890K
2024
Employees
1
2024
Margin
52,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CRAFTING SOUND S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #359 la cifra de afaceri, #116 la profit, #1.404 la număr angajați din 4.647 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CRAFTING SOUND S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #359 la cifra de afaceri, #116 la profit, #1.404 la număr angajați din 4.647 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 10.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — 2024
Industry size
5B
RON revenue
Total companies
4.647
Total employees
16.937
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IZI NAU S.R.L. | 1.7M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| SMART EXIM COM SRL | 1.7M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| IMATIC PROFFESSION S.R.L. | 2M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| UNIDENT DIGITAL CAD-CAM LABORATORY S.R.L. | 1.6M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| MORRISON & CO. SRL | 1.6M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| DIESELPUNK.RO S.R.L. | 1.6M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| DENTAL BRAND EXPERTS S.R.L. | 1.5M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| SEGWINS S.R.L. | 1.5M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| WOFUN BOARDGAMES SRL | 1.5M | 1 | Alte industrii de fabricație |
| TZAPPA CONSULTING SRL | 2M | 1 | Alte industrii de fabricație |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 32)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 52.9%
- CA / angajat
- 1.7M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 890K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 890K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CRAFTING SOUND S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CRAFTING SOUND S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 890K
- Rank RO
- #108.232
- IZI NAU S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 90.3K
- Rank RO
- #109.216
- SMART EXIM COM SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- -4.8K
- Rank RO
- #106.744
- IMATIC PROFFESSION S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #93.852
- UNIDENT DIGITAL CAD-CAM LABORATORY S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 290K
- Rank RO
- #111.962
- MORRISON & CO. SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 710K
- Rank RO
- #112.148
- DIESELPUNK.RO S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 725K
- Rank RO
- #114.128
- DENTAL BRAND EXPERTS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 705K
- Rank RO
- #115.527
- SEGWINS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #116.018
- WOFUN BOARDGAMES SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 421K
- Rank RO
- #118.947
- TZAPPA CONSULTING SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #96.303
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CRAFTING SOUND S.R.L.(current) | 1.7M | 1 | 890K | #108.232 |
| IZI NAU S.R.L. | 1.7M | 1 | 90.3K | #109.216 |
| SMART EXIM COM SRL | 1.7M | 1 | -4.8K | #106.744 |
| IMATIC PROFFESSION S.R.L. | 2M | 1 | 1.3M | #93.852 |
| UNIDENT DIGITAL CAD-CAM LABORATORY S.R.L. | 1.6M | 1 | 290K | #111.962 |
| MORRISON & CO. SRL | 1.6M | 1 | 710K | #112.148 |
| DIESELPUNK.RO S.R.L. | 1.6M | 1 | 725K | #114.128 |
| DENTAL BRAND EXPERTS S.R.L. | 1.5M | 1 | 705K | #115.527 |
| SEGWINS S.R.L. | 1.5M | 1 | 304K | #116.018 |
| WOFUN BOARDGAMES SRL | 1.5M | 1 | 421K | #118.947 |
| TZAPPA CONSULTING SRL | 2M | 1 | 118K | #96.303 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CRAFTING SOUND S.R.L.(you) | IZI NAU S.R.L. | SMART EXIM COM SRL | IMATIC PROFFESSION S.R.L. | UNIDENT DIGITAL CAD-CAM LABORATORY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 2M | 1.6M |
| Profit | 890K | 90.3K | -4.8K | 1.3M | 290K |
| Margin | 52,9% | 5,4% | -0,3% | 65,4% | 18,1% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CRAFTING SOUND S.R.L.”.