COSTACHE S.R.L.

CUI 2760428·Confecții articole îmbrăcăminte·Arad·Founded 2024

Revenue

77.2K

2024

Profit

16.9K

2024

Employees

2024

Margin

21,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

COSTACHE S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 77.2K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.817 la cifra de afaceri, #1.544 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
COSTACHE S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 77.2K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.9%.
Poziție în industrie
În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.817 la cifra de afaceri, #1.544 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.817 din 5.699 companii

Top 49.4%

Vezi clasamentul

După profit

#1.544 din 5.699 companii

Top 27.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.574 din 5.699 companii

Top 62.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.6M lei
Marjă medie
3.1%
Angajați medie
10

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri77.2K lei vs medie industrie 1.6M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit21.9% vs medie industrie 3.1%

Compania este 7.0× față de media industriei

Industry intelligence

Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024

Industry size

9.1B

RON revenue

Total companies

5.699

Total employees

57.643

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PRODARI UNYON SRL78.8K1Confecții articole îmbrăcăminte
SICONF IMPEX SRL84K1Confecții articole îmbrăcăminte
BEAUTE S.R.L.77.2K1Confecții articole îmbrăcăminte
SAVYONTEX S.R.L.77.3K1Confecții articole îmbrăcăminte
BONJOUR ATELIER URBAN S.R.L.77.1K1Confecții articole îmbrăcăminte
ALERIM SAMIR S.R.L.77.4K1Confecții articole îmbrăcăminte
ELEGANCE BRODERY S.R.L.77.1K1Confecții articole îmbrăcăminte
WOLFGANG EXCLUSIVE GROUP S.R.L.77K1Confecții articole îmbrăcăminte
FRIM COLLECTION LUX S.R.L.77.5K1Confecții articole îmbrăcăminte
TEXTILA DRAGOSTIN S.R.L.77.5K1Confecții articole îmbrăcăminte

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
21.9%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 58%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    77.2K
    Profit net
    16.9K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la COSTACHE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCOSTACHE S.R.L.(you)PRODARI UNYON SRLSICONF IMPEX SRLBEAUTE S.R.L.SAVYONTEX S.R.L.
Revenue
77.2K
78.8K
84K
77.2K
77.3K
Profit
16.9K
26.6K
-102K
13.2K
26.3K
Margin
21,9%
33,8%
-121,0%
17,1%
34,0%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “COSTACHE S.R.L.”.