ELEGANCE BRODERY S.R.L.
Revenue
76.9K
2024
Profit
11.4K
2024
Employees
—
2024
Margin
14,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ELEGANCE BRODERY S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 76.9K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.820 la cifra de afaceri, #1.711 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ELEGANCE BRODERY S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 76.9K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.820 la cifra de afaceri, #1.711 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TEXTILA DRAGOSTIN S.R.L. | 77.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ANADIA TEXTIL DESIGN S.R.L. | 79.6K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| BANTHEA COM SRL | 73.6K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| KNITWEAR GARMENTS SRL | 72.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| RADU SMART CONFEC?II S.R.L. | 83.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| TRICO PLAR CREATIVE S.R.L. | 83.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ACUL FERMECAT A LUI JUPIK SRL | 67.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ULTROSERV SRL | 87.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| PR�V�LIA CU II S.R.L. | 67.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| BONJOUR ATELIER URBAN S.R.L. | 77.1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 58%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 76.9K
- Profit net
- 11.4K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 76.9K | 11.4K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ELEGANCE BRODERY S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ELEGANCE BRODERY S.R.L.(current)
- Revenue
- 76.9K
- Employees
- 0
- Profit
- 11.4K
- Rank RO
- #522.557
- TEXTILA DRAGOSTIN S.R.L.
- Revenue
- 77.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 60.5K
- Rank RO
- #521.905
- ANADIA TEXTIL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 79.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 21.5K
- Rank RO
- #518.873
- BANTHEA COM SRL
- Revenue
- 73.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -441K
- Rank RO
- #527.696
- KNITWEAR GARMENTS SRL
- Revenue
- 72.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -26.8K
- Rank RO
- #529.345
- RADU SMART CONFEC?II S.R.L.
- Revenue
- 83.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #513.639
- TRICO PLAR CREATIVE S.R.L.
- Revenue
- 83.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #513.259
- ACUL FERMECAT A LUI JUPIK SRL
- Revenue
- 67.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.4K
- Rank RO
- #536.745
- ULTROSERV SRL
- Revenue
- 87.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #507.001
- PR�V�LIA CU II S.R.L.
- Revenue
- 67.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.8K
- Rank RO
- #537.461
- BONJOUR ATELIER URBAN S.R.L.
- Revenue
- 77.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -22.6K
- Rank RO
- #522.477
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ELEGANCE BRODERY S.R.L.(current) | 76.9K | 0 | 11.4K | #522.557 |
| TEXTILA DRAGOSTIN S.R.L. | 77.5K | 1 | 60.5K | #521.905 |
| ANADIA TEXTIL DESIGN S.R.L. | 79.6K | 1 | 21.5K | #518.873 |
| BANTHEA COM SRL | 73.6K | 1 | -441K | #527.696 |
| KNITWEAR GARMENTS SRL | 72.5K | 1 | -26.8K | #529.345 |
| RADU SMART CONFEC?II S.R.L. | 83.2K | 1 | 19K | #513.639 |
| TRICO PLAR CREATIVE S.R.L. | 83.5K | 1 | 2.1K | #513.259 |
| ACUL FERMECAT A LUI JUPIK SRL | 67.9K | 1 | -9.4K | #536.745 |
| ULTROSERV SRL | 87.9K | 1 | 8.1K | #507.001 |
| PR�V�LIA CU II S.R.L. | 67.5K | 1 | 7.8K | #537.461 |
| BONJOUR ATELIER URBAN S.R.L. | 77.1K | 1 | -22.6K | #522.477 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ELEGANCE BRODERY S.R.L.(you) | TEXTILA DRAGOSTIN S.R.L. | ANADIA TEXTIL DESIGN S.R.L. | BANTHEA COM SRL | KNITWEAR GARMENTS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 76.9K | 77.5K | 79.6K | 73.6K | 72.5K |
| Profit | 11.4K | 60.5K | 21.5K | -441K | -26.8K |
| Margin | 14,8% | 78,1% | 27,0% | -599,3% | -37,0% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ELEGANCE BRODERY S.R.L.”.