Revenue

128K

2024

Profit

1.5K

2024

Employees

3

2024

Margin

0,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

COMIR SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 128K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.129 la cifra de afaceri, #2.380 la profit, #709 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
COMIR SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 128K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.129 la cifra de afaceri, #2.380 la profit, #709 la număr angajați din 3.673 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.129 din 3.673 companii

Top 30.7%

Vezi clasamentul

După profit

#2.380 din 3.673 companii

Top 64.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#709 din 3.673 companii

Top 19.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
869K lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri128K lei vs medie industrie 869K lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit0.3% vs medie industrie 8.4%

Compania este 0.0× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 3

Compania este 1.1× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 75) — 2024

Industry size

3.2B

RON revenue

Total companies

3.673

Total employees

9.821

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
FURIOZO-VET SRL474K3Activități profesionale
FARM VET DR. COSTEA TRAIAN SRL442K3Activități profesionale
ALMAR VETERINARIA SRL439K3Activități profesionale
FLAMIDIA S.R.L.439K3Activități profesionale
WDR VET GRUP S.R.L.444K3Activități profesionale
SEBI COM SRL446K3Activități profesionale
CRINU MED VET 2016 SRL446K3Activități profesionale
FINEAN�U VETERINARY SERVICES S.R.L.437K3Activități profesionale
OLTVET S.R.L.436K3Activități profesionale
VETRANKILL SRL377K3Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.3%
CA / angajat
147K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 27%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    128K
    Profit net
    1.5K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la COMIR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCOMIR SRL(you)FURIOZO-VET SRLFARM VET DR. COSTEA TRAIAN SRLALMAR VETERINARIA SRLFLAMIDIA S.R.L.
Revenue
128K
474K
442K
439K
439K
Profit
1.5K
149K
75.2K
78.2K
80.5K
Margin
0,3%
31,4%
17,0%
17,8%
18,3%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “COMIR SRL”.