Revenue

506K

2024

Profit

108K

2024

Employees

4

2024

Margin

12,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CLC SELECTRON SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 506K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.842 la cifra de afaceri, #8.755 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CLC SELECTRON SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 506K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #7.842 la cifra de afaceri, #8.755 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#7.842 din 39.568 companii

Top 19.8%

Vezi clasamentul

După profit

#8.755 din 39.568 companii

Top 22.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.475 din 39.568 companii

Top 16.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri506K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit12.1% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.1× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 4

Compania este 1.1× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ANTO ORIGINAL DESIGN S.R.L.893K4Construcții
AMTEH M.R.S. S.R.L.882K4Construcții
MAYA CONSTRUC�II SI FINISARI INTERIOARE S.R.L.910K4Construcții
S.N.I. COOLING SRL911K4Construcții
SKYRAD TOTAL S.R.L.922K4Construcții
BABYLON GEOTECHNIC S.R.L.860K4Construcții
HYDRO SOLUTIONS SRL847K4Construcții
MASTER TERMIC SRL942K4Construcții
VIVSTAR SRL841K4Construcții
P.H. ELECTRIC S.R.L.946K4Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
12.1%
CA / angajat
223K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    506K
    Profit net
    108K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CLC SELECTRON SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCLC SELECTRON SRL(you)ANTO ORIGINAL DESIGN S.R.L.AMTEH M.R.S. S.R.L.MAYA CONSTRUC�II SI FINISARI INTERIOARE S.R.L.S.N.I. COOLING SRL
Revenue
506K
893K
882K
910K
911K
Profit
108K
-78.7K
-110K
13.8K
252K
Margin
12,1%
-8,8%
-12,5%
1,5%
27,7%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CLC SELECTRON SRL”.