Revenue

859K

2024

Profit

306K

2024

Employees

4

2024

Margin

35,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BABYLON GEOTECHNIC S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 859K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.029 la cifra de afaceri, #4.397 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BABYLON GEOTECHNIC S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 859K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #8.029 la cifra de afaceri, #4.397 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#8.029 din 39.568 companii

Top 20.3%

Vezi clasamentul

După profit

#4.397 din 39.568 companii

Top 11.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.475 din 39.568 companii

Top 16.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri859K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit35.6% vs medie industrie 11.2%

Compania este 3.2× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 4

Compania este 1.1× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
HYDRO SOLUTIONS SRL847K4Construcții
VIVSTAR SRL841K4Construcții
AMTEH M.R.S. S.R.L.882K4Construcții
ELECTRIC FAMILY IMPACT S.R.L.832K4Construcții
CLC SELECTRON SRL891K4Construcții
ANTO ORIGINAL DESIGN S.R.L.893K4Construcții
TERMOPAN CLASS SRL818K4Construcții
MAYA CONSTRUC�II SI FINISARI INTERIOARE S.R.L.910K4Construcții
S.N.I. COOLING SRL911K4Construcții
ANTURAJ PROJECTS SRL812K4Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
35.6%
CA / angajat
215K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 19%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    859K
    Profit net
    306K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BABYLON GEOTECHNIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBABYLON GEOTECHNIC S.R.L.(you)HYDRO SOLUTIONS SRLVIVSTAR SRLAMTEH M.R.S. S.R.L.ELECTRIC FAMILY IMPACT S.R.L.
Revenue
859K
847K
841K
882K
832K
Profit
306K
42.3K
317K
-110K
361K
Margin
35,6%
5,0%
37,8%
-12,5%
43,5%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BABYLON GEOTECHNIC S.R.L.”.