CIUNGAN FOREST S.R.L.
Revenue
65.5K
2024
Profit
15.6K
2024
Employees
—
2024
Margin
23,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CIUNGAN FOREST S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 65.5K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #3.641 la cifra de afaceri, #1.894 la profit, #4.184 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CIUNGAN FOREST S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 65.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #3.641 la cifra de afaceri, #1.894 la profit, #4.184 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 36.1× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RUSU LEMN S.R.L. | 64.9K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| NACILCRIFOREST S.R.L. | 65.5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| SORIN CHIRA BUTOAIE �I C�ZI S.R.L. | 65.5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| B & B TECNOLEGNO S.R.L. | 65.5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ALT CRAFT ZONE SRL | 65.5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| JNR HOLZ S.R.L. | 65.5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| INNOTECH TUDAN S.R.L. | 65.5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BAVARIA KRAFT S.R.L. | 65.7K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| MOBIL LUX WAL SRL | 65.1K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| REXSILVA DESIGN | 66K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 60%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 65.5K
- Profit net
- 15.6K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 65.5K | 15.6K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CIUNGAN FOREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CIUNGAN FOREST S.R.L.(current)
- Revenue
- 65.5K
- Employees
- 0
- Profit
- 15.6K
- Rank RO
- #540.735
- RUSU LEMN S.R.L.
- Revenue
- 64.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.3K
- Rank RO
- #541.749
- NACILCRIFOREST S.R.L.
- Revenue
- 65.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.9K
- Rank RO
- #540.730
- SORIN CHIRA BUTOAIE �I C�ZI S.R.L.
- Revenue
- 65.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -18.1K
- Rank RO
- #540.712
- B & B TECNOLEGNO S.R.L.
- Revenue
- 65.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 798 lei
- Rank RO
- #540.708
- ALT CRAFT ZONE SRL
- Revenue
- 65.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.3K
- Rank RO
- #540.698
- JNR HOLZ S.R.L.
- Revenue
- 65.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -68.2K
- Rank RO
- #540.679
- INNOTECH TUDAN S.R.L.
- Revenue
- 65.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 10K
- Rank RO
- #540.604
- BAVARIA KRAFT S.R.L.
- Revenue
- 65.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -32.7K
- Rank RO
- #540.425
- MOBIL LUX WAL SRL
- Revenue
- 65.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -15.6K
- Rank RO
- #541.258
- REXSILVA DESIGN
- Revenue
- 66K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.5K
- Rank RO
- #539.904
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CIUNGAN FOREST S.R.L.(current) | 65.5K | 0 | 15.6K | #540.735 |
| RUSU LEMN S.R.L. | 64.9K | 1 | 12.3K | #541.749 |
| NACILCRIFOREST S.R.L. | 65.5K | 1 | -3.9K | #540.730 |
| SORIN CHIRA BUTOAIE �I C�ZI S.R.L. | 65.5K | 1 | -18.1K | #540.712 |
| B & B TECNOLEGNO S.R.L. | 65.5K | 1 | 798 lei | #540.708 |
| ALT CRAFT ZONE SRL | 65.5K | 1 | -9.3K | #540.698 |
| JNR HOLZ S.R.L. | 65.5K | 1 | -68.2K | #540.679 |
| INNOTECH TUDAN S.R.L. | 65.5K | 1 | 10K | #540.604 |
| BAVARIA KRAFT S.R.L. | 65.7K | 1 | -32.7K | #540.425 |
| MOBIL LUX WAL SRL | 65.1K | 1 | -15.6K | #541.258 |
| REXSILVA DESIGN | 66K | 1 | 12.5K | #539.904 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CIUNGAN FOREST S.R.L.(you) | RUSU LEMN S.R.L. | NACILCRIFOREST S.R.L. | SORIN CHIRA BUTOAIE �I C�ZI S.R.L. | B & B TECNOLEGNO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 65.5K | 64.9K | 65.5K | 65.5K | 65.5K |
| Profit | 15.6K | 12.3K | -3.9K | -18.1K | 798 lei |
| Margin | 23,8% | 19,0% | -6,0% | -27,6% | 1,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CIUNGAN FOREST S.R.L.”.