CASIMCEA S.R.L.
Revenue
425K
2024
Profit
42.5K
2024
Employees
4
2024
Margin
6,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CASIMCEA S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 425K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.213 la cifra de afaceri, #6.591 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CASIMCEA S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 425K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.213 la cifra de afaceri, #6.591 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BIOGAZ PROD SRL | 706K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DACOS AGRILAND SRL | 709K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO - FLAVY PREST S.R.L. | 711K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO VEST ZEN SRL | 697K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIROBOT S.R.L. | 715K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIBERRY TEAM S.R.L. | 696K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRONYIR SRL | 693K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| RITILO S.R.L. | 692K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EVENIMENTE REU�ITE S.R.L. | 720K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SPICUL - SOCIETATE AGRICOLA | 721K | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.0%
- CA / angajat
- 176K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 425K
- Profit net
- 42.5K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 425K | 42.5K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CASIMCEA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CASIMCEA S.R.L.(current)
- Revenue
- 425K
- Employees
- 4
- Profit
- 42.5K
- Rank RO
- #188.520
- BIOGAZ PROD SRL
- Revenue
- 706K
- Employees
- 4
- Profit
- -110K
- Rank RO
- #188.403
- DACOS AGRILAND SRL
- Revenue
- 709K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #187.949
- AGRO - FLAVY PREST S.R.L.
- Revenue
- 711K
- Employees
- 4
- Profit
- 67.4K
- Rank RO
- #187.606
- AGRO VEST ZEN SRL
- Revenue
- 697K
- Employees
- 4
- Profit
- 29.3K
- Rank RO
- #189.792
- AGRIROBOT S.R.L.
- Revenue
- 715K
- Employees
- 4
- Profit
- 142K
- Rank RO
- #187.097
- AGRIBERRY TEAM S.R.L.
- Revenue
- 696K
- Employees
- 4
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #189.970
- AGRONYIR SRL
- Revenue
- 693K
- Employees
- 4
- Profit
- 53.5K
- Rank RO
- #190.467
- RITILO S.R.L.
- Revenue
- 692K
- Employees
- 4
- Profit
- 10.6K
- Rank RO
- #190.641
- EVENIMENTE REU�ITE S.R.L.
- Revenue
- 720K
- Employees
- 4
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #186.372
- SPICUL - SOCIETATE AGRICOLA
- Revenue
- 721K
- Employees
- 4
- Profit
- -18.4K
- Rank RO
- #186.140
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CASIMCEA S.R.L.(current) | 425K | 4 | 42.5K | #188.520 |
| BIOGAZ PROD SRL | 706K | 4 | -110K | #188.403 |
| DACOS AGRILAND SRL | 709K | 4 | 1.4K | #187.949 |
| AGRO - FLAVY PREST S.R.L. | 711K | 4 | 67.4K | #187.606 |
| AGRO VEST ZEN SRL | 697K | 4 | 29.3K | #189.792 |
| AGRIROBOT S.R.L. | 715K | 4 | 142K | #187.097 |
| AGRIBERRY TEAM S.R.L. | 696K | 4 | 179K | #189.970 |
| AGRONYIR SRL | 693K | 4 | 53.5K | #190.467 |
| RITILO S.R.L. | 692K | 4 | 10.6K | #190.641 |
| EVENIMENTE REU�ITE S.R.L. | 720K | 4 | 174K | #186.372 |
| SPICUL - SOCIETATE AGRICOLA | 721K | 4 | -18.4K | #186.140 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CASIMCEA S.R.L.(you) | BIOGAZ PROD SRL | DACOS AGRILAND SRL | AGRO - FLAVY PREST S.R.L. | AGRO VEST ZEN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 425K | 706K | 709K | 711K | 697K |
| Profit | 42.5K | -110K | 1.4K | 67.4K | 29.3K |
| Margin | 6,0% | -15,5% | 0,2% | 9,5% | 4,2% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CASIMCEA S.R.L.”.