Revenue

4.1M

2024

Profit

663K

2024

Employees

20

2024

Margin

15,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BMC CRISCON SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.936 la cifra de afaceri, #3.984 la profit, #1.676 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BMC CRISCON SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.936 la cifra de afaceri, #3.984 la profit, #1.676 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.936 din 56.726 companii

Top 6.9%

Vezi clasamentul

După profit

#3.984 din 56.726 companii

Top 7.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.676 din 56.726 companii

Top 3.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri4.1M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 1.8× față de media industriei

Marjă profit15.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.6× față de media industriei

Angajați20 vs medie industrie 4

Compania este 5.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SAHARA INDUSTRIAL SRL4.2M23Construcții
COZVRAM S.R.L.4.4M20Construcții
CONSTART - CONFORT SRL4.5M20Construcții
SOENERG SRL4.2M21Construcții
KABET BAU SRL4.6M20Construcții
MAB BAUUNTERNEHMEN S.R.L.4.6M20Construcții
HADNAGY RENTAL S.R.L.4.6M20Construcții
MIRCON RECYCLING S.R.L.4.4M21Construcții
SELENA HOUSE CONSTRUCT S.R.L.4.1M19Construcții
DA & DN CONSTRUCT MODERN SRL4.4M19Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.6%
CA / angajat
213K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 6%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    4.1M
    Profit net
    663K
    Angajați
    20

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BMC CRISCON SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBMC CRISCON SRL(you)SAHARA INDUSTRIAL SRLCOZVRAM S.R.L.CONSTART - CONFORT SRLSOENERG SRL
Revenue
4.1M
4.2M
4.4M
4.5M
4.2M
Profit
663K
106K
170K
50.4K
776K
Margin
15,6%
2,5%
3,8%
1,1%
18,6%
Employees
20
23
20
20
21
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BMC CRISCON SRL”.