MAB BAUUNTERNEHMEN S.R.L.

CUI 45644702·Construcții·Arad·Founded 2024

Revenue

4.6M

2024

Profit

624K

2024

Employees

20

2024

Margin

13,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MAB BAUUNTERNEHMEN S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.728 la cifra de afaceri, #4.208 la profit, #1.676 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MAB BAUUNTERNEHMEN S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.728 la cifra de afaceri, #4.208 la profit, #1.676 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.728 din 56.726 companii

Top 6.6%

Vezi clasamentul

După profit

#4.208 din 56.726 companii

Top 7.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.676 din 56.726 companii

Top 3.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri4.6M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 2.0× față de media industriei

Marjă profit13.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.4× față de media industriei

Angajați20 vs medie industrie 4

Compania este 5.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
KABET BAU SRL4.6M20Construcții
HADNAGY RENTAL S.R.L.4.6M20Construcții
CONSTART - CONFORT SRL4.5M20Construcții
CASA PERFECT� EURODECOR SRL4.7M20Construcții
COZVRAM S.R.L.4.4M20Construcții
ELEAD CONSTRUCT SRL4.8M20Construcții
ROMIFLORIN UTILAJE SRL4.8M20Construcții
SIBLAX SOLUTIONS SRL4.6M21Construcții
ELMAR CONSTRUCTION DESIGN S.R.L.4.6M19Construcții
VIS CONSTRUCT SRL4.9M20Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
13.6%
CA / angajat
229K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 6%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    4.6M
    Profit net
    624K
    Angajați
    20

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MAB BAUUNTERNEHMEN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMAB BAUUNTERNEHMEN S.R.L.(you)KABET BAU SRLHADNAGY RENTAL S.R.L.CONSTART - CONFORT SRLCASA PERFECT� EURODECOR SRL
Revenue
4.6M
4.6M
4.6M
4.5M
4.7M
Profit
624K
985K
1.4M
50.4K
55.1K
Margin
13,6%
21,5%
29,6%
1,1%
1,2%
Employees
20
20
20
20
20
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MAB BAUUNTERNEHMEN S.R.L.”.