BLUELENS OPTIC S.R.L.
Revenue
2.7M
2024
Profit
315K
2024
Employees
8
2024
Margin
10,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BLUELENS OPTIC S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #9.158 la cifra de afaceri, #6.189 la profit, #5.743 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BLUELENS OPTIC S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #9.158 la cifra de afaceri, #6.189 la profit, #5.743 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FABRECON ROMANIA LIMITED S.R.L. | 2.9M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| BSK & GO CONVENABIL S.R.L. | 2.8M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA SURA MARE S.R.L. | 2.9M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| FRANKA STYLE PRODMOB S.R.L. | 3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| ELYHYT GOOD CUISINE S.R.L. | 2.8M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| GRAM TRADITIONAL SRL | 2.8M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| LUCAS&LION PREST S.R.L. | 3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| SPLENDID COM SRL | 2.6M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| MONOBRAND SHOP S.R.L. | 3.2M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| JIMMY KEY RO S.R.L. | 3.2M | 8 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.9%
- CA / angajat
- 360K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 315K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 315K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BLUELENS OPTIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BLUELENS OPTIC S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 315K
- Rank RO
- #70.596
- FABRECON ROMANIA LIMITED S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- -708K
- Rank RO
- #70.141
- BSK & GO CONVENABIL S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- -163K
- Rank RO
- #71.402
- FARMACIA SURA MARE S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- -44.7K
- Rank RO
- #69.561
- FRANKA STYLE PRODMOB S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 8
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #68.741
- ELYHYT GOOD CUISINE S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #72.613
- GRAM TRADITIONAL SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 788K
- Rank RO
- #72.771
- LUCAS&LION PREST S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 8
- Profit
- 73.3K
- Rank RO
- #67.774
- SPLENDID COM SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #75.562
- MONOBRAND SHOP S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -91.4K
- Rank RO
- #65.586
- JIMMY KEY RO S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -2.8M
- Rank RO
- #65.431
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BLUELENS OPTIC S.R.L.(current) | 2.7M | 8 | 315K | #70.596 |
| FABRECON ROMANIA LIMITED S.R.L. | 2.9M | 8 | -708K | #70.141 |
| BSK & GO CONVENABIL S.R.L. | 2.8M | 8 | -163K | #71.402 |
| FARMACIA SURA MARE S.R.L. | 2.9M | 8 | -44.7K | #69.561 |
| FRANKA STYLE PRODMOB S.R.L. | 3M | 8 | -132K | #68.741 |
| ELYHYT GOOD CUISINE S.R.L. | 2.8M | 8 | 441K | #72.613 |
| GRAM TRADITIONAL SRL | 2.8M | 8 | 788K | #72.771 |
| LUCAS&LION PREST S.R.L. | 3M | 8 | 73.3K | #67.774 |
| SPLENDID COM SRL | 2.6M | 8 | 191K | #75.562 |
| MONOBRAND SHOP S.R.L. | 3.2M | 8 | -91.4K | #65.586 |
| JIMMY KEY RO S.R.L. | 3.2M | 8 | -2.8M | #65.431 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BLUELENS OPTIC S.R.L.(you) | FABRECON ROMANIA LIMITED S.R.L. | BSK & GO CONVENABIL S.R.L. | FARMACIA SURA MARE S.R.L. | FRANKA STYLE PRODMOB S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 2.9M | 2.8M | 2.9M | 3M |
| Profit | 315K | -708K | -163K | -44.7K | -132K |
| Margin | 10,9% | -24,3% | -5,7% | -1,5% | -4,4% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BLUELENS OPTIC S.R.L.”.