Revenue

10.8M

2024

Profit

19.1K

2024

Employees

10

2024

Margin

0,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BERG METALLCHEM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 10.8M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #465 la cifra de afaceri, #3.753 la profit, #1.300 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BERG METALLCHEM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 10.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #465 la cifra de afaceri, #3.753 la profit, #1.300 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#465 din 8.990 companii

Top 5.2%

Vezi clasamentul

După profit

#3.753 din 8.990 companii

Top 41.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.300 din 8.990 companii

Top 14.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri10.8M lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 2.4× față de media industriei

Marjă profit0.1% vs medie industrie 5.8%

Compania este 0.0× față de media industriei

Angajați10 vs medie industrie 9

Compania este 1.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
KLASS CNC PRODUCT S.R.L.13.4M9Fabricare
MIN MONTAJ SRL13.1M12Fabricare
COLBUS S.R.L.12M10Fabricare
ROLLUNDFENSTER ALUPVC SRL11.7M12Fabricare
GELCO PROD S.R.L.13.5M14Fabricare
HOERMANN SRL11.6M11Fabricare
VICASTAR SRL11.6M9Fabricare
VICOV FENSTER S.R.L.14.4M12Fabricare
SMILO PROD SRL10.8M9Fabricare
HUGO SRL11.4M12Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.1%
CA / angajat
1.3M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    10.8M
    Profit net
    19.1K
    Angajați
    10

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BERG METALLCHEM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBERG METALLCHEM SRL(you)KLASS CNC PRODUCT S.R.L.MIN MONTAJ SRLCOLBUS S.R.L.ROLLUNDFENSTER ALUPVC SRL
Revenue
10.8M
13.4M
13.1M
12M
11.7M
Profit
19.1K
5.1M
2M
2.3M
967K
Margin
0,1%
38,3%
15,1%
19,3%
8,2%
Employees
10
9
12
10
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BERG METALLCHEM SRL”.