Revenue

11.4M

2024

Profit

598K

2024

Employees

12

2024

Margin

5,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

HUGO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 11.4M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #521 la cifra de afaceri, #777 la profit, #1.138 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
HUGO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 11.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #521 la cifra de afaceri, #777 la profit, #1.138 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#521 din 8.990 companii

Top 5.8%

Vezi clasamentul

După profit

#777 din 8.990 companii

Top 8.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.138 din 8.990 companii

Top 12.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri11.4M lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 2.6× față de media industriei

Marjă profit5.2% vs medie industrie 5.8%

Compania este 0.9× față de media industriei

Angajați12 vs medie industrie 9

Compania este 1.3× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ROLLUNDFENSTER ALUPVC SRL11.7M12Fabricare
HOERMANN SRL11.6M11Fabricare
MIN MONTAJ SRL13.1M12Fabricare
VICOV FENSTER S.R.L.14.4M12Fabricare
COLBUS S.R.L.12M10Fabricare
EURO MODUL SRL10.6M14Fabricare
CRM SIKER GROUP SRL9.8M13Fabricare
ITALIAN CAN COMPANY SRL8.7M12Fabricare
PROFIGIPS.RO S.R.L.9.6M11Fabricare
CIRFEM SRL12.1M15Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
5.2%
CA / angajat
954K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    11.4M
    Profit net
    598K
    Angajați
    12

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la HUGO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricHUGO SRL(you)ROLLUNDFENSTER ALUPVC SRLHOERMANN SRLMIN MONTAJ SRLVICOV FENSTER S.R.L.
Revenue
11.4M
11.7M
11.6M
13.1M
14.4M
Profit
598K
967K
251K
2M
434K
Margin
5,2%
8,2%
2,2%
15,1%
3,0%
Employees
12
12
11
12
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “HUGO SRL”.