BANU INDUSTRII SRL
Revenue
0 lei
2024
Profit
-92.3K
2024
Employees
—
2024
Margin
-74,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BANU INDUSTRII SRL este o companie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în PRAHOVA (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #3.247 la cifra de afaceri, #4.561 la profit, #3.887 la număr angajați din 5.091 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BANU INDUSTRII SRL este o companie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în PRAHOVA (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -74.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #3.247 la cifra de afaceri, #4.561 la profit, #3.887 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este -16.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BOROANDRE FOREST S.R.L. | 132K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVATAB FOREST S.R.L. | 136K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FAVRULES CONECT 2019 S.R.L. | 124K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FORTISA S.R.L. | 124K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SANDA & SERGIU SRL | 125K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALY FOREX S.R.L. | 124K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FORAGRO MGM S.R.L. | 124K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FORSILV SRL | 125K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALEXTINFOREST S.R.L. | 125K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SOCIETATEA AGRICOLA "VEROFENY" | 125K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -74.4%
- Scor risc (0–100)
- 87
- Percentil piață (CA)
- Top 51%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 0 lei
- Profit net
- -92.3K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 lei | -92.3K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BANU INDUSTRII SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BOROANDRE FOREST S.R.L.
- Revenue
- 132K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.5K
- Rank RO
- #451.815
- SILVATAB FOREST S.R.L.
- Revenue
- 136K
- Employees
- 1
- Profit
- -12.3K
- Rank RO
- #447.654
- FAVRULES CONECT 2019 S.R.L.
- Revenue
- 124K
- Employees
- 1
- Profit
- -45.2K
- Rank RO
- #460.950
- FORTISA S.R.L.
- Revenue
- 124K
- Employees
- 1
- Profit
- -60K
- Rank RO
- #461.210
- SANDA & SERGIU SRL
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.7K
- Rank RO
- #460.503
- ALY FOREX S.R.L.
- Revenue
- 124K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.7K
- Rank RO
- #461.476
- FORAGRO MGM S.R.L.
- Revenue
- 124K
- Employees
- 1
- Profit
- -42.1K
- Rank RO
- #461.660
- FORSILV SRL
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.7K
- Rank RO
- #459.754
- ALEXTINFOREST S.R.L.
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- 58.8K
- Rank RO
- #459.727
- SOCIETATEA AGRICOLA "VEROFENY"
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.2K
- Rank RO
- #459.603
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BOROANDRE FOREST S.R.L. | 132K | 1 | 24.5K | #451.815 |
| SILVATAB FOREST S.R.L. | 136K | 1 | -12.3K | #447.654 |
| FAVRULES CONECT 2019 S.R.L. | 124K | 1 | -45.2K | #460.950 |
| FORTISA S.R.L. | 124K | 1 | -60K | #461.210 |
| SANDA & SERGIU SRL | 125K | 1 | -3.7K | #460.503 |
| ALY FOREX S.R.L. | 124K | 1 | 6.7K | #461.476 |
| FORAGRO MGM S.R.L. | 124K | 1 | -42.1K | #461.660 |
| FORSILV SRL | 125K | 1 | -1.7K | #459.754 |
| ALEXTINFOREST S.R.L. | 125K | 1 | 58.8K | #459.727 |
| SOCIETATEA AGRICOLA "VEROFENY" | 125K | 1 | -13.2K | #459.603 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BANU INDUSTRII SRL(you) | BOROANDRE FOREST S.R.L. | SILVATAB FOREST S.R.L. | FAVRULES CONECT 2019 S.R.L. | FORTISA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 0 lei | 132K | 136K | 124K | 124K |
| Profit | -92.3K | 24.5K | -12.3K | -45.2K | -60K |
| Margin | -74,4% | 18,5% | -9,0% | -36,4% | -48,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BANU INDUSTRII SRL”.