Revenue

192K

2024

Profit

69.3K

2024

Employees

2

2024

Margin

36,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

AXIS VM CUPOLA S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 192K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #25.303 la cifra de afaceri, #15.099 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
AXIS VM CUPOLA S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 192K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #25.303 la cifra de afaceri, #15.099 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#25.303 din 56.726 companii

Top 44.6%

Vezi clasamentul

După profit

#15.099 din 56.726 companii

Top 26.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri192K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit36.1% vs medie industrie 9.8%

Compania este 3.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LDN DEDICATED CONSTRUCT S.R.L.195K2Construcții
EDIL LUCA DESIGN S.R.L.188K2Construcții
TEO B�RSAN TRADITIONAL S.R.L.187K2Construcții
SMART NEW MINDS SRL205K2Construcții
CONSTRUCT ZELART S.R.L.179K2Construcții
ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.179K2Construcții
VALSMINRAMO S.R.L.177K2Construcții
NOVA TEAM ADM S.R.L.175K2Construcții
T.P.M 1980 S.R.L.174K2Construcții
JVN & SON PROJECT S.R.L.172K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
36.1%
CA / angajat
95.9K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 44%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    192K
    Profit net
    69.3K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la AXIS VM CUPOLA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricAXIS VM CUPOLA S.R.L.(you)LDN DEDICATED CONSTRUCT S.R.L.EDIL LUCA DESIGN S.R.L.TEO B�RSAN TRADITIONAL S.R.L.SMART NEW MINDS SRL
Revenue
192K
195K
188K
187K
205K
Profit
69.3K
53.5K
91.7K
-19.9K
155K
Margin
36,1%
27,4%
48,7%
-10,6%
76,0%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “AXIS VM CUPOLA S.R.L.”.