ARTRAD S.R.L.
Revenue
370K
2024
Profit
120K
2024
Employees
2
2024
Margin
32,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ARTRAD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 370K lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #2.019 la cifra de afaceri, #690 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ARTRAD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 370K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #2.019 la cifra de afaceri, #690 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 11.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOLARIS MOBART S.R.L. | 377K | 2 | Fabricare mobilă |
| GARUX STIL S.R.L. | 328K | 2 | Fabricare mobilă |
| UTILMASTER S.R.L. | 423K | 2 | Fabricare mobilă |
| RENEW CONCEPT SRL | 370K | 2 | Fabricare mobilă |
| MOBI DELUXE BEC S.R.L. | 371K | 2 | Fabricare mobilă |
| UNIC VISION WOOD FCV S.R.L. | 321K | 2 | Fabricare mobilă |
| BOGART MOB S.R.L. | 372K | 2 | Fabricare mobilă |
| SANMOB DESIGN BR�NE�TI S.R.L. | 366K | 2 | Fabricare mobilă |
| CONSTRUTEAM SRL | 374K | 2 | Fabricare mobilă |
| MOBSTAR IND S.R.L. | 375K | 2 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.4%
- CA / angajat
- 185K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 370K
- Profit net
- 120K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 370K | 120K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ARTRAD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ARTRAD S.R.L.(current)
- Revenue
- 370K
- Employees
- 2
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #268.446
- SOLARIS MOBART S.R.L.
- Revenue
- 377K
- Employees
- 2
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #265.881
- GARUX STIL S.R.L.
- Revenue
- 328K
- Employees
- 2
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #284.434
- UTILMASTER S.R.L.
- Revenue
- 423K
- Employees
- 2
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #250.841
- RENEW CONCEPT SRL
- Revenue
- 370K
- Employees
- 2
- Profit
- 49K
- Rank RO
- #268.510
- MOBI DELUXE BEC S.R.L.
- Revenue
- 371K
- Employees
- 2
- Profit
- 15.2K
- Rank RO
- #268.211
- UNIC VISION WOOD FCV S.R.L.
- Revenue
- 321K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #287.251
- BOGART MOB S.R.L.
- Revenue
- 372K
- Employees
- 2
- Profit
- 28.7K
- Rank RO
- #267.611
- SANMOB DESIGN BR�NE�TI S.R.L.
- Revenue
- 366K
- Employees
- 2
- Profit
- -79K
- Rank RO
- #269.794
- CONSTRUTEAM SRL
- Revenue
- 374K
- Employees
- 2
- Profit
- 56.4K
- Rank RO
- #266.768
- MOBSTAR IND S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #266.417
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ARTRAD S.R.L.(current) | 370K | 2 | 120K | #268.446 |
| SOLARIS MOBART S.R.L. | 377K | 2 | 197K | #265.881 |
| GARUX STIL S.R.L. | 328K | 2 | 123K | #284.434 |
| UTILMASTER S.R.L. | 423K | 2 | 273K | #250.841 |
| RENEW CONCEPT SRL | 370K | 2 | 49K | #268.510 |
| MOBI DELUXE BEC S.R.L. | 371K | 2 | 15.2K | #268.211 |
| UNIC VISION WOOD FCV S.R.L. | 321K | 2 | 1.4K | #287.251 |
| BOGART MOB S.R.L. | 372K | 2 | 28.7K | #267.611 |
| SANMOB DESIGN BR�NE�TI S.R.L. | 366K | 2 | -79K | #269.794 |
| CONSTRUTEAM SRL | 374K | 2 | 56.4K | #266.768 |
| MOBSTAR IND S.R.L. | 375K | 2 | 4.1K | #266.417 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ARTRAD S.R.L.(you) | SOLARIS MOBART S.R.L. | GARUX STIL S.R.L. | UTILMASTER S.R.L. | RENEW CONCEPT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 370K | 377K | 328K | 423K | 370K |
| Profit | 120K | 197K | 123K | 273K | 49K |
| Margin | 32,4% | 52,4% | 37,7% | 64,5% | 13,2% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ARTRAD S.R.L.”.