ARES IMPEX S.R.L.
Revenue
23K
2024
Profit
15.2K
2024
Employees
—
2024
Margin
65,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ARES IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 23K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #20.548 la cifra de afaceri, #9.212 la profit, #20.419 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 65.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ARES IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 23K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 65.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #20.548 la cifra de afaceri, #9.212 la profit, #20.419 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 9.9× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUCIA-BAR S.R.L. | 22.7K | 1 | Alimentație și servicii |
| BRAVA IM-EX S.R.L. | 23.8K | 1 | Alimentație și servicii |
| LIPOVI S.R.L. | 24.6K | 1 | Alimentație și servicii |
| BUNICA DULCE S.R.L. | 26.4K | 1 | Alimentație și servicii |
| BENLUCI EXPRES S.R.L. | 23.2K | 1 | Alimentație și servicii |
| Firma (CUI 50432048) | 23.2K | 1 | Alimentație și servicii |
| JUST PIZZA&DESERT S.R.L. | 23.2K | 1 | Alimentație și servicii |
| HUNGRY TRUCK S.R.L. | 23.3K | 1 | Alimentație și servicii |
| FSF STAR FOOD COMPANY S.R.L. | 23.3K | 1 | Alimentație și servicii |
| TONYVER PATISER S.R.L. | 23.3K | 1 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 65.6%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 69%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 23K
- Profit net
- 15.2K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 23K | 15.2K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ARES IMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ARES IMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 23K
- Employees
- 0
- Profit
- 15.2K
- Rank RO
- #624.066
- LUCIA-BAR S.R.L.
- Revenue
- 22.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -8.6K
- Rank RO
- #625.389
- BRAVA IM-EX S.R.L.
- Revenue
- 23.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.3K
- Rank RO
- #622.645
- LIPOVI S.R.L.
- Revenue
- 24.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 714 lei
- Rank RO
- #620.539
- BUNICA DULCE S.R.L.
- Revenue
- 26.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -23.1K
- Rank RO
- #616.068
- BENLUCI EXPRES S.R.L.
- Revenue
- 23.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -39.5K
- Rank RO
- #624.070
- Firma (CUI 50432048)
- Revenue
- 23.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -17.8K
- Rank RO
- #624.048
- JUST PIZZA&DESERT S.R.L.
- Revenue
- 23.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 123 lei
- Rank RO
- #624.099
- HUNGRY TRUCK S.R.L.
- Revenue
- 23.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -35.1K
- Rank RO
- #623.963
- FSF STAR FOOD COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 23.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.3K
- Rank RO
- #623.961
- TONYVER PATISER S.R.L.
- Revenue
- 23.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #623.933
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ARES IMPEX S.R.L.(current) | 23K | 0 | 15.2K | #624.066 |
| LUCIA-BAR S.R.L. | 22.7K | 1 | -8.6K | #625.389 |
| BRAVA IM-EX S.R.L. | 23.8K | 1 | 4.3K | #622.645 |
| LIPOVI S.R.L. | 24.6K | 1 | 714 lei | #620.539 |
| BUNICA DULCE S.R.L. | 26.4K | 1 | -23.1K | #616.068 |
| BENLUCI EXPRES S.R.L. | 23.2K | 1 | -39.5K | #624.070 |
| Firma (CUI 50432048) | 23.2K | 1 | -17.8K | #624.048 |
| JUST PIZZA&DESERT S.R.L. | 23.2K | 1 | 123 lei | #624.099 |
| HUNGRY TRUCK S.R.L. | 23.3K | 1 | -35.1K | #623.963 |
| FSF STAR FOOD COMPANY S.R.L. | 23.3K | 1 | -19.3K | #623.961 |
| TONYVER PATISER S.R.L. | 23.3K | 1 | 5.4K | #623.933 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ARES IMPEX S.R.L.(you) | LUCIA-BAR S.R.L. | BRAVA IM-EX S.R.L. | LIPOVI S.R.L. | BUNICA DULCE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 23K | 22.7K | 23.8K | 24.6K | 26.4K |
| Profit | 15.2K | -8.6K | 4.3K | 714 lei | -23.1K |
| Margin | 65,6% | -37,7% | 17,9% | 2,9% | -87,5% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ARES IMPEX S.R.L.”.