ARDENT SRL
Revenue
13K
2024
Profit
-51.9K
2024
Employees
—
2024
Margin
-399,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ARDENT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 13K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #38.611 la cifra de afaceri, #48.448 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ARDENT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 13K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -399.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #38.611 la cifra de afaceri, #48.448 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -40.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELINOM CONSTRUCT SRL | 13K | 1 | Construcții |
| FINCONSTRUCT S.R.L. | 12.7K | 1 | Construcții |
| CONPAZO SRL | 12.6K | 1 | Construcții |
| CREATIV IMOB SERVICE SRL | 12.5K | 1 | Construcții |
| CONSTRUC�II A-Z BOGDAN S.R.L. | 12.1K | 1 | Construcții |
| KENESY BETWORK SRL | 14.1K | 1 | Construcții |
| PETER REZIDENTCONS S.R.L. | 14.7K | 1 | Construcții |
| GML LUKY CONSTRUCT S.R.L. | 11.5K | 1 | Construcții |
| BRILLO S.R.L. | 14.8K | 1 | Construcții |
| BU�AG� BUILD 4 YOU S.R.L. | 13K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -399.4%
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 73%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13K
- Profit net
- -51.9K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13K | -51.9K | — |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ARDENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ARDENT SRL(current)
- Revenue
- 13K
- Employees
- 0
- Profit
- -51.9K
- Rank RO
- #652.604
- ELINOM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 13K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #652.566
- FINCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 12.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -54.3K
- Rank RO
- #653.532
- CONPAZO SRL
- Revenue
- 12.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.5K
- Rank RO
- #653.952
- CREATIV IMOB SERVICE SRL
- Revenue
- 12.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.5K
- Rank RO
- #654.107
- CONSTRUC�II A-Z BOGDAN S.R.L.
- Revenue
- 12.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.6K
- Rank RO
- #655.602
- KENESY BETWORK SRL
- Revenue
- 14.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.2K
- Rank RO
- #649.478
- PETER REZIDENTCONS S.R.L.
- Revenue
- 14.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 449 lei
- Rank RO
- #647.653
- GML LUKY CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 11.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #657.561
- BRILLO S.R.L.
- Revenue
- 14.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 583 lei
- Rank RO
- #647.510
- BU�AG� BUILD 4 YOU S.R.L.
- Revenue
- 13K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.2K
- Rank RO
- #652.604
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ARDENT SRL(current) | 13K | 0 | -51.9K | #652.604 |
| ELINOM CONSTRUCT SRL | 13K | 1 | 8.4K | #652.566 |
| FINCONSTRUCT S.R.L. | 12.7K | 1 | -54.3K | #653.532 |
| CONPAZO SRL | 12.6K | 1 | -3.5K | #653.952 |
| CREATIV IMOB SERVICE SRL | 12.5K | 1 | 8.5K | #654.107 |
| CONSTRUC�II A-Z BOGDAN S.R.L. | 12.1K | 1 | 7.6K | #655.602 |
| KENESY BETWORK SRL | 14.1K | 1 | 12.2K | #649.478 |
| PETER REZIDENTCONS S.R.L. | 14.7K | 1 | 449 lei | #647.653 |
| GML LUKY CONSTRUCT S.R.L. | 11.5K | 1 | 0 lei | #657.561 |
| BRILLO S.R.L. | 14.8K | 1 | 583 lei | #647.510 |
| BU�AG� BUILD 4 YOU S.R.L. | 13K | 1 | -2.2K | #652.604 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ARDENT SRL(you) | ELINOM CONSTRUCT SRL | FINCONSTRUCT S.R.L. | CONPAZO SRL | CREATIV IMOB SERVICE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13K | 13K | 12.7K | 12.6K | 12.5K |
| Profit | -51.9K | 8.4K | -54.3K | -3.5K | 8.5K |
| Margin | -399,4% | 64,6% | -427,7% | -27,7% | 67,5% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ARDENT SRL”.