AGRO ARMAN TAS SRL
Revenue
2.6M
2024
Profit
108K
2024
Employees
7
2024
Margin
3,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGRO ARMAN TAS SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.458 la cifra de afaceri, #4.574 la profit, #2.263 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGRO ARMAN TAS SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.458 la cifra de afaceri, #4.574 la profit, #2.263 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IOANA-HORT-TRANS S.R.L. | 2.8M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GEOCRIS AGRO PLUS SRL | 2.7M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ADYALM PAN SRL | 3.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| IORGA AGRONIM SRL | 3.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SOCIETATEA AGRICOL� CRINUL CIOC�NE�TI | 3.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LORD SRL | 3.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIFAN VULCAN SRL | 3.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EURO-ELMAR S.R.L. | 3.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO N.S.98 SRL | 3.6M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BIO AGRAS SRL | 3.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.5%
- CA / angajat
- 442K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.6M
- Profit net
- 108K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.6M | 108K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGRO ARMAN TAS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGRO ARMAN TAS SRL(current)
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #67.051
- IOANA-HORT-TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #71.948
- GEOCRIS AGRO PLUS SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #73.936
- ADYALM PAN SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 156K
- Rank RO
- #66.891
- IORGA AGRONIM SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #66.852
- SOCIETATEA AGRICOL� CRINUL CIOC�NE�TI
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 772K
- Rank RO
- #66.756
- LORD SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 271K
- Rank RO
- #66.692
- AGRIFAN VULCAN SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 73.9K
- Rank RO
- #67.485
- EURO-ELMAR S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- -210K
- Rank RO
- #66.540
- AGRO N.S.98 SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 293K
- Rank RO
- #59.791
- BIO AGRAS SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 77.3K
- Rank RO
- #66.444
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGRO ARMAN TAS SRL(current) | 2.6M | 7 | 108K | #67.051 |
| IOANA-HORT-TRANS S.R.L. | 2.8M | 7 | 1.4K | #71.948 |
| GEOCRIS AGRO PLUS SRL | 2.7M | 7 | 320K | #73.936 |
| ADYALM PAN SRL | 3.1M | 7 | 156K | #66.891 |
| IORGA AGRONIM SRL | 3.1M | 7 | 19K | #66.852 |
| SOCIETATEA AGRICOL� CRINUL CIOC�NE�TI | 3.1M | 7 | 772K | #66.756 |
| LORD SRL | 3.1M | 7 | 271K | #66.692 |
| AGRIFAN VULCAN SRL | 3.1M | 7 | 73.9K | #67.485 |
| EURO-ELMAR S.R.L. | 3.1M | 7 | -210K | #66.540 |
| AGRO N.S.98 SRL | 3.6M | 7 | 293K | #59.791 |
| BIO AGRAS SRL | 3.1M | 7 | 77.3K | #66.444 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGRO ARMAN TAS SRL(you) | IOANA-HORT-TRANS S.R.L. | GEOCRIS AGRO PLUS SRL | ADYALM PAN SRL | IORGA AGRONIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.6M | 2.8M | 2.7M | 3.1M | 3.1M |
| Profit | 108K | 1.4K | 320K | 156K | 19K |
| Margin | 3,5% | 0,0% | 11,8% | 5,0% | 0,6% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGRO ARMAN TAS SRL”.