ADMINSTEL PRAM S.R.L.
Revenue
12K
2024
Profit
3.3K
2024
Employees
—
2024
Margin
27,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ADMINSTEL PRAM S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 12K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #30.184 la cifra de afaceri, #20.634 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ADMINSTEL PRAM S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 12K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #30.184 la cifra de afaceri, #20.634 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INSTALATII COMPLETE HVAC HORECA S.R.L. | 12.1K | 1 | Construcții |
| TOTAL TECH INSTALATII S.R.L. | 12.1K | 1 | Construcții |
| TOTAL STYLE SRL | 12.1K | 1 | Construcții |
| PROIECT ELECTRO-SERVICE SRL | 12.1K | 1 | Construcții |
| TERMO EXPERT INS S.R.L. | 12.1K | 1 | Construcții |
| FAB PROJECT CONSTRUCT 2006 SRL | 12.2K | 1 | Construcții |
| BRIZA NORDIC� S.R.L. | 12K | 1 | Construcții |
| ALROBUR SRL | 12K | 1 | Construcții |
| ENERGY CONNECT SOLUTIONS S.R.L. | 12K | 1 | Construcții |
| IUR T INSTAL CONSTRUCT SRL | 12K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 27.2%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 73%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12K
- Profit net
- 3.3K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12K | 3.3K | — |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ADMINSTEL PRAM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ADMINSTEL PRAM S.R.L.(current)
- Revenue
- 12K
- Employees
- 0
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #655.378
- INSTALATII COMPLETE HVAC HORECA S.R.L.
- Revenue
- 12.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.6K
- Rank RO
- #655.385
- TOTAL TECH INSTALATII S.R.L.
- Revenue
- 12.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -8.1K
- Rank RO
- #655.394
- TOTAL STYLE SRL
- Revenue
- 12.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -68.5K
- Rank RO
- #655.346
- PROIECT ELECTRO-SERVICE SRL
- Revenue
- 12.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 380 lei
- Rank RO
- #655.330
- TERMO EXPERT INS S.R.L.
- Revenue
- 12.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 864 lei
- Rank RO
- #655.563
- FAB PROJECT CONSTRUCT 2006 SRL
- Revenue
- 12.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.1K
- Rank RO
- #655.098
- BRIZA NORDIC� S.R.L.
- Revenue
- 12K
- Employees
- 1
- Profit
- -206 lei
- Rank RO
- #655.683
- ALROBUR SRL
- Revenue
- 12K
- Employees
- 1
- Profit
- -121K
- Rank RO
- #655.752
- ENERGY CONNECT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 12K
- Employees
- 1
- Profit
- -46.7K
- Rank RO
- #655.752
- IUR T INSTAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 12K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.2K
- Rank RO
- #655.752
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ADMINSTEL PRAM S.R.L.(current) | 12K | 0 | 3.3K | #655.378 |
| INSTALATII COMPLETE HVAC HORECA S.R.L. | 12.1K | 1 | -4.6K | #655.385 |
| TOTAL TECH INSTALATII S.R.L. | 12.1K | 1 | -8.1K | #655.394 |
| TOTAL STYLE SRL | 12.1K | 1 | -68.5K | #655.346 |
| PROIECT ELECTRO-SERVICE SRL | 12.1K | 1 | 380 lei | #655.330 |
| TERMO EXPERT INS S.R.L. | 12.1K | 1 | 864 lei | #655.563 |
| FAB PROJECT CONSTRUCT 2006 SRL | 12.2K | 1 | -41.1K | #655.098 |
| BRIZA NORDIC� S.R.L. | 12K | 1 | -206 lei | #655.683 |
| ALROBUR SRL | 12K | 1 | -121K | #655.752 |
| ENERGY CONNECT SOLUTIONS S.R.L. | 12K | 1 | -46.7K | #655.752 |
| IUR T INSTAL CONSTRUCT SRL | 12K | 1 | -2.2K | #655.752 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ADMINSTEL PRAM S.R.L.(you) | INSTALATII COMPLETE HVAC HORECA S.R.L. | TOTAL TECH INSTALATII S.R.L. | TOTAL STYLE SRL | PROIECT ELECTRO-SERVICE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12K | 12.1K | 12.1K | 12.1K | 12.1K |
| Profit | 3.3K | -4.6K | -8.1K | -68.5K | 380 lei |
| Margin | 27,2% | -38,3% | -66,5% | -564,0% | 3,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ADMINSTEL PRAM S.R.L.”.