A-LINE S.R.L.
Revenue
89.5K
2024
Profit
16.9K
2024
Employees
1
2024
Margin
13,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
A-LINE S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 89.5K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.265 la cifra de afaceri, #2.557 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- A-LINE S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 89.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #3.265 la cifra de afaceri, #2.557 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DEPA TRANS DORNA S.R.L. | 123K | 1 | Transport |
| NICHITOAIA COM S.R.L. | 128K | 1 | Transport |
| JADOR LOGISTIC S.R.L. | 132K | 1 | Transport |
| HEAVY BOK ESCORT S.R.L. | 133K | 1 | Transport |
| NOVA LINK S.R.L. | 109K | 1 | Transport |
| OFTEN CONSULTING & MANAGEMENT S.R.L. | 107K | 1 | Transport |
| GTD 31 SPEDITION S.R.L. | 123K | 1 | Transport |
| Firma (CUI 50427645) | 123K | 1 | Transport |
| DAVID TRANSPORT IDEAL S.R.L. | 123K | 1 | Transport |
| MAVIMAR SPEED SRL | 122K | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.8%
- CA / angajat
- 123K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 51%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 89.5K
- Profit net
- 16.9K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 89.5K | 16.9K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la A-LINE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- A-LINE S.R.L.(current)
- Revenue
- 89.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 16.9K
- Rank RO
- #462.452
- DEPA TRANS DORNA S.R.L.
- Revenue
- 123K
- Employees
- 1
- Profit
- 359 lei
- Rank RO
- #461.886
- NICHITOAIA COM S.R.L.
- Revenue
- 128K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #457.002
- JADOR LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 132K
- Employees
- 1
- Profit
- -32.6K
- Rank RO
- #452.552
- HEAVY BOK ESCORT S.R.L.
- Revenue
- 133K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.4K
- Rank RO
- #450.700
- NOVA LINK S.R.L.
- Revenue
- 109K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.7K
- Rank RO
- #478.543
- OFTEN CONSULTING & MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 107K
- Employees
- 1
- Profit
- 50.5K
- Rank RO
- #481.395
- GTD 31 SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 123K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.1K
- Rank RO
- #462.313
- Firma (CUI 50427645)
- Revenue
- 123K
- Employees
- 1
- Profit
- 99.9K
- Rank RO
- #462.607
- DAVID TRANSPORT IDEAL S.R.L.
- Revenue
- 123K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #462.741
- MAVIMAR SPEED SRL
- Revenue
- 122K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.7K
- Rank RO
- #462.832
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| A-LINE S.R.L.(current) | 89.5K | 1 | 16.9K | #462.452 |
| DEPA TRANS DORNA S.R.L. | 123K | 1 | 359 lei | #461.886 |
| NICHITOAIA COM S.R.L. | 128K | 1 | 2.9K | #457.002 |
| JADOR LOGISTIC S.R.L. | 132K | 1 | -32.6K | #452.552 |
| HEAVY BOK ESCORT S.R.L. | 133K | 1 | 45.4K | #450.700 |
| NOVA LINK S.R.L. | 109K | 1 | 11.7K | #478.543 |
| OFTEN CONSULTING & MANAGEMENT S.R.L. | 107K | 1 | 50.5K | #481.395 |
| GTD 31 SPEDITION S.R.L. | 123K | 1 | 24.1K | #462.313 |
| Firma (CUI 50427645) | 123K | 1 | 99.9K | #462.607 |
| DAVID TRANSPORT IDEAL S.R.L. | 123K | 1 | 17.4K | #462.741 |
| MAVIMAR SPEED SRL | 122K | 1 | -41.7K | #462.832 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | A-LINE S.R.L.(you) | DEPA TRANS DORNA S.R.L. | NICHITOAIA COM S.R.L. | JADOR LOGISTIC S.R.L. | HEAVY BOK ESCORT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 89.5K | 123K | 128K | 132K | 133K |
| Profit | 16.9K | 359 lei | 2.9K | -32.6K | 45.4K |
| Margin | 13,8% | 0,3% | 2,3% | -24,8% | 34,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “A-LINE S.R.L.”.