ZOOSAB SRL
Revenue
53.6M
2024
Profit
13.2M
2024
Employees
80
2024
Margin
17,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ZOOSAB SRL este o companie mare din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 53.6M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #98 la cifra de afaceri, #29 la profit, #99 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ZOOSAB SRL este o companie mare din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 53.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #98 la cifra de afaceri, #29 la profit, #99 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 17.6× față de media industriei
Compania este 5.7× față de media industriei
Compania este 21.0× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AVIPUTNA SRL | 73.6M | 87 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VIS CAMPI SRL | 76.3M | 91 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PANIFCOM SRL | 84.3M | 85 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AVICOLA DRAGOS VODA SA | 75.6M | 66 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| POULTRY INTEGRATION FARMS S.R.L. | 76.8M | 96 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LEADER INTERNATIONAL S.R.L. | 65.9M | 75 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DANBRED ARGES S.R.L. | 70.6M | 68 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMAD CROPS SRL | 77.2M | 103 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SAATEN UNION ROMANIA SRL | 81.3M | 100 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| HADITON GROUP SRL | 61.4M | 87 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.5%
- CA / angajat
- 947K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 53.6M
- Profit net
- 13.2M
- Angajați
- 80
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 53.6M | 13.2M | 80 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ZOOSAB SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ZOOSAB SRL(current)
- Revenue
- 53.6M
- Employees
- 80
- Profit
- 13.2M
- Rank RO
- #4.213
- AVIPUTNA SRL
- Revenue
- 73.6M
- Employees
- 87
- Profit
- 5.8M
- Rank RO
- #4.315
- VIS CAMPI SRL
- Revenue
- 76.3M
- Employees
- 91
- Profit
- 7.2M
- Rank RO
- #4.188
- PANIFCOM SRL
- Revenue
- 84.3M
- Employees
- 85
- Profit
- 7.7M
- Rank RO
- #3.791
- AVICOLA DRAGOS VODA SA
- Revenue
- 75.6M
- Employees
- 66
- Profit
- 5.8M
- Rank RO
- #4.220
- POULTRY INTEGRATION FARMS S.R.L.
- Revenue
- 76.8M
- Employees
- 96
- Profit
- -4.9M
- Rank RO
- #4.172
- LEADER INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 65.9M
- Employees
- 75
- Profit
- -4.1M
- Rank RO
- #4.819
- DANBRED ARGES S.R.L.
- Revenue
- 70.6M
- Employees
- 68
- Profit
- 8.6M
- Rank RO
- #4.513
- AGROMAD CROPS SRL
- Revenue
- 77.2M
- Employees
- 103
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #4.149
- SAATEN UNION ROMANIA SRL
- Revenue
- 81.3M
- Employees
- 100
- Profit
- -3.3M
- Rank RO
- #3.931
- HADITON GROUP SRL
- Revenue
- 61.4M
- Employees
- 87
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #5.188
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ZOOSAB SRL(current) | 53.6M | 80 | 13.2M | #4.213 |
| AVIPUTNA SRL | 73.6M | 87 | 5.8M | #4.315 |
| VIS CAMPI SRL | 76.3M | 91 | 7.2M | #4.188 |
| PANIFCOM SRL | 84.3M | 85 | 7.7M | #3.791 |
| AVICOLA DRAGOS VODA SA | 75.6M | 66 | 5.8M | #4.220 |
| POULTRY INTEGRATION FARMS S.R.L. | 76.8M | 96 | -4.9M | #4.172 |
| LEADER INTERNATIONAL S.R.L. | 65.9M | 75 | -4.1M | #4.819 |
| DANBRED ARGES S.R.L. | 70.6M | 68 | 8.6M | #4.513 |
| AGROMAD CROPS SRL | 77.2M | 103 | 119K | #4.149 |
| SAATEN UNION ROMANIA SRL | 81.3M | 100 | -3.3M | #3.931 |
| HADITON GROUP SRL | 61.4M | 87 | 3M | #5.188 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ZOOSAB SRL(you) | AVIPUTNA SRL | VIS CAMPI SRL | PANIFCOM SRL | AVICOLA DRAGOS VODA SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 53.6M | 73.6M | 76.3M | 84.3M | 75.6M |
| Profit | 13.2M | 5.8M | 7.2M | 7.7M | 5.8M |
| Margin | 17,5% | 7,8% | 9,4% | 9,1% | 7,7% |
| Employees | 80 | 87 | 91 | 85 | 66 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ZOOSAB SRL”.