ZIRCOM SRL
Revenue
59K
2024
Profit
-22.4K
2024
Employees
—
2024
Margin
-24,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ZIRCOM SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 59K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #23.769 la cifra de afaceri, #33.212 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ZIRCOM SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 59K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -24.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #23.769 la cifra de afaceri, #33.212 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AROS PRO INSTAL S.R.L. | 96.2K | 1 | Construcții |
| IMBARG S.R.L. | 89.7K | 1 | Construcții |
| E-MAC BROTHERS S.R.L. | 98.7K | 1 | Construcții |
| BEJAN DARCONSTRUCT S.R.L. | 86.2K | 1 | Construcții |
| HONTILA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. | 83.7K | 1 | Construcții |
| AUSGRABUNG S.R.L. | 103K | 1 | Construcții |
| UNIC RICHARD S.R.L. | 105K | 1 | Construcții |
| CIAMA-RO SRL | 105K | 1 | Construcții |
| STRATEK-EXCAV S.R.L. | 93K | 1 | Construcții |
| TOLO LEVELUP INSTAL S.R.L. | 92.9K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -24.1%
- Scor risc (0–100)
- 62
- Percentil piață (CA)
- Top 56%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 59K
- Profit net
- -22.4K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 59K | -22.4K | — |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ZIRCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ZIRCOM SRL(current)
- Revenue
- 59K
- Employees
- 0
- Profit
- -22.4K
- Rank RO
- #499.885
- AROS PRO INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 96.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #495.490
- IMBARG S.R.L.
- Revenue
- 89.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.2K
- Rank RO
- #504.418
- E-MAC BROTHERS S.R.L.
- Revenue
- 98.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -59.3K
- Rank RO
- #492.221
- BEJAN DARCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 86.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.4K
- Rank RO
- #509.431
- HONTILA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 83.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 33.9K
- Rank RO
- #512.951
- AUSGRABUNG S.R.L.
- Revenue
- 103K
- Employees
- 1
- Profit
- 495 lei
- Rank RO
- #485.828
- UNIC RICHARD S.R.L.
- Revenue
- 105K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.5K
- Rank RO
- #484.270
- CIAMA-RO SRL
- Revenue
- 105K
- Employees
- 1
- Profit
- 46.6K
- Rank RO
- #483.642
- STRATEK-EXCAV S.R.L.
- Revenue
- 93K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.6K
- Rank RO
- #499.889
- TOLO LEVELUP INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 92.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -11.4K
- Rank RO
- #499.917
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ZIRCOM SRL(current) | 59K | 0 | -22.4K | #499.885 |
| AROS PRO INSTAL S.R.L. | 96.2K | 1 | 8.3K | #495.490 |
| IMBARG S.R.L. | 89.7K | 1 | 7.2K | #504.418 |
| E-MAC BROTHERS S.R.L. | 98.7K | 1 | -59.3K | #492.221 |
| BEJAN DARCONSTRUCT S.R.L. | 86.2K | 1 | 11.4K | #509.431 |
| HONTILA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. | 83.7K | 1 | 33.9K | #512.951 |
| AUSGRABUNG S.R.L. | 103K | 1 | 495 lei | #485.828 |
| UNIC RICHARD S.R.L. | 105K | 1 | -19.5K | #484.270 |
| CIAMA-RO SRL | 105K | 1 | 46.6K | #483.642 |
| STRATEK-EXCAV S.R.L. | 93K | 1 | 20.6K | #499.889 |
| TOLO LEVELUP INSTAL S.R.L. | 92.9K | 1 | -11.4K | #499.917 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ZIRCOM SRL(you) | AROS PRO INSTAL S.R.L. | IMBARG S.R.L. | E-MAC BROTHERS S.R.L. | BEJAN DARCONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 59K | 96.2K | 89.7K | 98.7K | 86.2K |
| Profit | -22.4K | 8.3K | 7.2K | -59.3K | 11.4K |
| Margin | -24,1% | 8,6% | 8,1% | -60,1% | 13,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ZIRCOM SRL”.