ZIRA COM SRL
Revenue
3M
2024
Profit
-324K
2024
Employees
9
2024
Margin
-9,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ZIRA COM SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #587 la cifra de afaceri, #6.374 la profit, #684 la număr angajați din 6.535 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ZIRA COM SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -9.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #587 la cifra de afaceri, #6.374 la profit, #684 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este -13.7× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DES LEMN S.R.L. | 3.6M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| LIVICORMAR CRIS SRL | 3.5M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| LANET PRODIMPEX SRL | 3.5M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| DUREX SRL | 3.4M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| FORTESIMEX SRL | 3.4M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| NICOSILV UNIVERSAL S.R.L. | 3.8M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| DR�GOI SILVIP S.R.L. | 3.9M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| �INCARIOAN S.R.L. | 3.3M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| RODIVERS SERVICE SRL | 3.7M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| BIRMOND-TRANS SRL | 4M | 9 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -9.0%
- CA / angajat
- 399K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3M
- Profit net
- -324K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3M | -324K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ZIRA COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ZIRA COM SRL(current)
- Revenue
- 3M
- Employees
- 9
- Profit
- -324K
- Rank RO
- #59.874
- DES LEMN S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 22.4K
- Rank RO
- #59.614
- LIVICORMAR CRIS SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 49.6K
- Rank RO
- #61.284
- LANET PRODIMPEX SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 84.1K
- Rank RO
- #61.377
- DUREX SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 434K
- Rank RO
- #62.632
- FORTESIMEX SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #62.808
- NICOSILV UNIVERSAL S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 6.3K
- Rank RO
- #56.813
- DR�GOI SILVIP S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 46.6K
- Rank RO
- #56.767
- �INCARIOAN S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 21.3K
- Rank RO
- #63.792
- RODIVERS SERVICE SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 391K
- Rank RO
- #58.156
- BIRMOND-TRANS SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 26.6K
- Rank RO
- #55.581
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ZIRA COM SRL(current) | 3M | 9 | -324K | #59.874 |
| DES LEMN S.R.L. | 3.6M | 9 | 22.4K | #59.614 |
| LIVICORMAR CRIS SRL | 3.5M | 9 | 49.6K | #61.284 |
| LANET PRODIMPEX SRL | 3.5M | 9 | 84.1K | #61.377 |
| DUREX SRL | 3.4M | 9 | 434K | #62.632 |
| FORTESIMEX SRL | 3.4M | 9 | 2.2K | #62.808 |
| NICOSILV UNIVERSAL S.R.L. | 3.8M | 9 | 6.3K | #56.813 |
| DR�GOI SILVIP S.R.L. | 3.9M | 9 | 46.6K | #56.767 |
| �INCARIOAN S.R.L. | 3.3M | 9 | 21.3K | #63.792 |
| RODIVERS SERVICE SRL | 3.7M | 11 | 391K | #58.156 |
| BIRMOND-TRANS SRL | 4M | 9 | 26.6K | #55.581 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ZIRA COM SRL(you) | DES LEMN S.R.L. | LIVICORMAR CRIS SRL | LANET PRODIMPEX SRL | DUREX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3M | 3.6M | 3.5M | 3.5M | 3.4M |
| Profit | -324K | 22.4K | 49.6K | 84.1K | 434K |
| Margin | -9,0% | 0,6% | 1,4% | 2,4% | 12,8% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ZIRA COM SRL”.