ZENOBIU BUILDING S.R.L.
Revenue
667K
2024
Profit
69.7K
2024
Employees
2
2024
Margin
7,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ZENOBIU BUILDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 667K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.974 la cifra de afaceri, #15.063 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ZENOBIU BUILDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 667K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #11.974 la cifra de afaceri, #15.063 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HOME-POOL S.R.L. | 999K | 2 | Construcții |
| AMT CONST COM S.R.L. | 1M | 2 | Construcții |
| NOVASIS STRUCT S.R.L. | 1M | 2 | Construcții |
| MACO TERRA INVEST SRL | 877K | 2 | Construcții |
| TERAH NOW BUILD S.R.L. | 858K | 2 | Construcții |
| POCI FURNITURE CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
| L.A. ENTIRE BUILDING S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
| FORNIX S.R.L. | 958K | 2 | Construcții |
| ANDROM CONSTRUC�II S.R.L. | 957K | 2 | Construcții |
| LEONIDA MOB DESIGN S.R.L. | 957K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.3%
- CA / angajat
- 479K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 667K
- Profit net
- 69.7K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 667K | 69.7K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ZENOBIU BUILDING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ZENOBIU BUILDING S.R.L.(current)
- Revenue
- 667K
- Employees
- 2
- Profit
- 69.7K
- Rank RO
- #157.249
- HOME-POOL S.R.L.
- Revenue
- 999K
- Employees
- 2
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #153.198
- AMT CONST COM S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #150.476
- NOVASIS STRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 581K
- Rank RO
- #149.228
- MACO TERRA INVEST SRL
- Revenue
- 877K
- Employees
- 2
- Profit
- -127K
- Rank RO
- #165.891
- TERAH NOW BUILD S.R.L.
- Revenue
- 858K
- Employees
- 2
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #167.996
- POCI FURNITURE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #146.575
- L.A. ENTIRE BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- -223K
- Rank RO
- #145.440
- FORNIX S.R.L.
- Revenue
- 958K
- Employees
- 2
- Profit
- 76.4K
- Rank RO
- #157.255
- ANDROM CONSTRUC�II S.R.L.
- Revenue
- 957K
- Employees
- 2
- Profit
- 495K
- Rank RO
- #157.274
- LEONIDA MOB DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 957K
- Employees
- 2
- Profit
- 31.3K
- Rank RO
- #157.300
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ZENOBIU BUILDING S.R.L.(current) | 667K | 2 | 69.7K | #157.249 |
| HOME-POOL S.R.L. | 999K | 2 | 132K | #153.198 |
| AMT CONST COM S.R.L. | 1M | 2 | 5K | #150.476 |
| NOVASIS STRUCT S.R.L. | 1M | 2 | 581K | #149.228 |
| MACO TERRA INVEST SRL | 877K | 2 | -127K | #165.891 |
| TERAH NOW BUILD S.R.L. | 858K | 2 | 5K | #167.996 |
| POCI FURNITURE CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 2 | 102K | #146.575 |
| L.A. ENTIRE BUILDING S.R.L. | 1.1M | 2 | -223K | #145.440 |
| FORNIX S.R.L. | 958K | 2 | 76.4K | #157.255 |
| ANDROM CONSTRUC�II S.R.L. | 957K | 2 | 495K | #157.274 |
| LEONIDA MOB DESIGN S.R.L. | 957K | 2 | 31.3K | #157.300 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ZENOBIU BUILDING S.R.L.(you) | HOME-POOL S.R.L. | AMT CONST COM S.R.L. | NOVASIS STRUCT S.R.L. | MACO TERRA INVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 667K | 999K | 1M | 1M | 877K |
| Profit | 69.7K | 132K | 5K | 581K | -127K |
| Margin | 7,3% | 13,2% | 0,5% | 55,8% | -14,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ZENOBIU BUILDING S.R.L.”.