ZENITH ENGINEERS SRL
Revenue
1.4M
2024
Profit
9.7K
2024
Employees
—
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ZENITH ENGINEERS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.363 la cifra de afaceri, #22.798 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ZENITH ENGINEERS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #9.363 la cifra de afaceri, #22.798 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALPHA EASY RENT S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| MALECON INTERNATIONAL SRL | 1.4M | 1 | Construcții |
| VANITY A & B INVESTMENTS S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| DELTA STUDIO PROPERTIES S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| DPP NOUHANI S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| STAR PROIECT INVEST S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| PATIM RC S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| CORDIA NAVIGATORILOR PROJECT S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| LOGISTIC VENTURE FARMA S.R.L. | 1.4M | 1 | Construcții |
| ACORD DEVELOPMENT SRL | 1.4M | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- 9.7K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | 9.7K | — |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ZENITH ENGINEERS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ZENITH ENGINEERS SRL(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 0
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #122.125
- ALPHA EASY RENT S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #122.266
- MALECON INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 24.1K
- Rank RO
- #121.967
- VANITY A & B INVESTMENTS S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #122.290
- DELTA STUDIO PROPERTIES S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 27.9K
- Rank RO
- #122.448
- DPP NOUHANI S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- -80.3K
- Rank RO
- #122.504
- STAR PROIECT INVEST S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 97K
- Rank RO
- #121.539
- PATIM RC S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 742K
- Rank RO
- #122.787
- CORDIA NAVIGATORILOR PROJECT S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- -18.4K
- Rank RO
- #121.371
- LOGISTIC VENTURE FARMA S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #123.014
- ACORD DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #121.243
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ZENITH ENGINEERS SRL(current) | 1.4M | 0 | 9.7K | #122.125 |
| ALPHA EASY RENT S.R.L. | 1.4M | 1 | 154K | #122.266 |
| MALECON INTERNATIONAL SRL | 1.4M | 1 | 24.1K | #121.967 |
| VANITY A & B INVESTMENTS S.R.L. | 1.4M | 1 | 1.2M | #122.290 |
| DELTA STUDIO PROPERTIES S.R.L. | 1.4M | 1 | 27.9K | #122.448 |
| DPP NOUHANI S.R.L. | 1.4M | 1 | -80.3K | #122.504 |
| STAR PROIECT INVEST S.R.L. | 1.4M | 1 | 97K | #121.539 |
| PATIM RC S.R.L. | 1.4M | 1 | 742K | #122.787 |
| CORDIA NAVIGATORILOR PROJECT S.R.L. | 1.4M | 1 | -18.4K | #121.371 |
| LOGISTIC VENTURE FARMA S.R.L. | 1.4M | 1 | 1.2M | #123.014 |
| ACORD DEVELOPMENT SRL | 1.4M | 1 | 1.2M | #121.243 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ZENITH ENGINEERS SRL(you) | ALPHA EASY RENT S.R.L. | MALECON INTERNATIONAL SRL | VANITY A & B INVESTMENTS S.R.L. | DELTA STUDIO PROPERTIES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.4M | 1.4M | 1.4M | 1.4M |
| Profit | 9.7K | 154K | 24.1K | 1.2M | 27.9K |
| Margin | 0,7% | 11,0% | 1,7% | 86,9% | 2,0% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ZENITH ENGINEERS SRL”.