ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
2.4M
2024
Profit
320K
2024
Employees
7
2024
Margin
13,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.404 la cifra de afaceri, #7.097 la profit, #5.471 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.404 la cifra de afaceri, #7.097 la profit, #5.471 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TEAM-ETC S.R.L. | 2.5M | 7 | Construcții |
| ARB CONSTRUC�II IA�I S.R.L. | 2.5M | 7 | Construcții |
| EXCLUSIV MERIDIAN S.R.L. | 2.4M | 7 | Construcții |
| HOUSE LUXURY INVESTMENT SRL | 2.4M | 7 | Construcții |
| BAU TOTAL CONFORT S.R.L. | 2.4M | 7 | Construcții |
| GERAFILCAMP CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 7 | Construcții |
| Firma (CUI 50431549) | 2.3M | 7 | Construcții |
| PREMIUM CONSTRUCT NEAM� S.R.L. | 2.4M | 7 | Construcții |
| HIGH PLASTER KIT S.R.L. | 2.4M | 7 | Construcții |
| EURO PLASTER S.R.L. | 2.4M | 7 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.5%
- CA / angajat
- 338K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.4M
- Profit net
- 320K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.4M | 320K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #83.472
- TEAM-ETC S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #80.111
- ARB CONSTRUC�II IA�I S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 445K
- Rank RO
- #78.641
- EXCLUSIV MERIDIAN S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #83.573
- HOUSE LUXURY INVESTMENT SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #82.659
- BAU TOTAL CONFORT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 352K
- Rank RO
- #82.508
- GERAFILCAMP CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 277K
- Rank RO
- #82.437
- Firma (CUI 50431549)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #84.534
- PREMIUM CONSTRUCT NEAM� S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 21.4K
- Rank RO
- #82.405
- HIGH PLASTER KIT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #82.374
- EURO PLASTER S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 33.7K
- Rank RO
- #82.354
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L.(current) | 2.4M | 7 | 320K | #83.472 |
| TEAM-ETC S.R.L. | 2.5M | 7 | 2.1M | #80.111 |
| ARB CONSTRUC�II IA�I S.R.L. | 2.5M | 7 | 445K | #78.641 |
| EXCLUSIV MERIDIAN S.R.L. | 2.4M | 7 | 1.7M | #83.573 |
| HOUSE LUXURY INVESTMENT SRL | 2.4M | 7 | -1M | #82.659 |
| BAU TOTAL CONFORT S.R.L. | 2.4M | 7 | 352K | #82.508 |
| GERAFILCAMP CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 7 | 277K | #82.437 |
| Firma (CUI 50431549) | 2.3M | 7 | 1.9M | #84.534 |
| PREMIUM CONSTRUCT NEAM� S.R.L. | 2.4M | 7 | 21.4K | #82.405 |
| HIGH PLASTER KIT S.R.L. | 2.4M | 7 | 1.8M | #82.374 |
| EURO PLASTER S.R.L. | 2.4M | 7 | 33.7K | #82.354 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L.(you) | TEAM-ETC S.R.L. | ARB CONSTRUC�II IA�I S.R.L. | EXCLUSIV MERIDIAN S.R.L. | HOUSE LUXURY INVESTMENT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.4M | 2.5M | 2.5M | 2.4M | 2.4M |
| Profit | 320K | 2.1M | 445K | 1.7M | -1M |
| Margin | 13,5% | 86,3% | 17,8% | 73,8% | -42,5% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ZAP RENT CONSTRUCT S.R.L.”.