ZAFIT S.R.L.
Revenue
6.1M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
14
2024
Margin
17,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ZAFIT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 6.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.895 la cifra de afaceri, #2.380 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ZAFIT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 6.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.895 la cifra de afaceri, #2.380 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CVF DESIGNER 2008 SRL | 6.7M | 14 | Construcții |
| ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL | 6.2M | 16 | Construcții |
| CLADECT CONSTRUCT SRL | 6.2M | 14 | Construcții |
| UNIC-ROTAREX S.R.L. | 6.3M | 14 | Construcții |
| BARTIC AGC. SRL | 5.2M | 14 | Construcții |
| CIMI CONSTRUCT AVANTAJ S.R.L. | 6M | 14 | Construcții |
| IULI-MIHA SRL | 6M | 14 | Construcții |
| ARDEALUL STAR CONSTRUCT SRL | 6.5M | 14 | Construcții |
| SIRAJ PROD SRL | 5.1M | 14 | Construcții |
| ASCENDENT S.R.L. | 6.5M | 14 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.6%
- CA / angajat
- 444K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.1M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.1M | 1.1M | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ZAFIT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ZAFIT S.R.L.(current)
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #38.548
- CVF DESIGNER 2008 SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 569K
- Rank RO
- #36.356
- ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #38.486
- CLADECT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 14
- Profit
- -564K
- Rank RO
- #38.574
- UNIC-ROTAREX S.R.L.
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 946K
- Rank RO
- #38.109
- BARTIC AGC. SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #44.378
- CIMI CONSTRUCT AVANTAJ S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #39.572
- IULI-MIHA SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #39.685
- ARDEALUL STAR CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #37.208
- SIRAJ PROD SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #45.144
- ASCENDENT S.R.L.
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 352K
- Rank RO
- #37.029
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ZAFIT S.R.L.(current) | 6.1M | 14 | 1.1M | #38.548 |
| CVF DESIGNER 2008 SRL | 6.7M | 14 | 569K | #36.356 |
| ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL | 6.2M | 16 | 1M | #38.486 |
| CLADECT CONSTRUCT SRL | 6.2M | 14 | -564K | #38.574 |
| UNIC-ROTAREX S.R.L. | 6.3M | 14 | 946K | #38.109 |
| BARTIC AGC. SRL | 5.2M | 14 | 1.5M | #44.378 |
| CIMI CONSTRUCT AVANTAJ S.R.L. | 6M | 14 | 1.4M | #39.572 |
| IULI-MIHA SRL | 6M | 14 | 1.4M | #39.685 |
| ARDEALUL STAR CONSTRUCT SRL | 6.5M | 14 | 233K | #37.208 |
| SIRAJ PROD SRL | 5.1M | 14 | 304K | #45.144 |
| ASCENDENT S.R.L. | 6.5M | 14 | 352K | #37.029 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ZAFIT S.R.L.(you) | CVF DESIGNER 2008 SRL | ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL | CLADECT CONSTRUCT SRL | UNIC-ROTAREX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.1M | 6.7M | 6.2M | 6.2M | 6.3M |
| Profit | 1.1M | 569K | 1M | -564K | 946K |
| Margin | 17,6% | 8,5% | 16,7% | -9,1% | 15,0% |
| Employees | 14 | 14 | 16 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ZAFIT S.R.L.”.