XPAT PUBLISHING S.R.L.
Revenue
1.3M
2024
Profit
-163K
2024
Employees
7
2024
Margin
-12,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
XPAT PUBLISHING S.R.L. este o companie mică din sectorul Ediție, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Ediție (România), compania este #493 la cifra de afaceri, #3.838 la profit, #302 la număr angajați din 3.928 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- XPAT PUBLISHING S.R.L. este o companie mică din sectorul Ediție, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -12.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Ediție (România), compania este #493 la cifra de afaceri, #3.838 la profit, #302 la număr angajați din 3.928 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Ediție (CAEN 58) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 13.0%
- Angajați medie
- 6
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este -1.0× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Ediție (CAEN 58) — 2024
Industry size
10.9B
RON revenue
Total companies
3.928
Total employees
22.254
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EDITURA TEORA SRL | 1.2M | 7 | Ediție |
| HELEN EXLEY. COM SRL | 1.3M | 8 | Ediție |
| EDITURA PRUT S.R.L. | 1.2M | 6 | Ediție |
| FINMEDIA SRL | 1.2M | 6 | Ediție |
| EDITURA GALAXIA COPIILOR SRL | 1.2M | 6 | Ediție |
| EXCELSIOR GRAPHICS PRINT SRL | 1.2M | 8 | Ediție |
| EDITURA VELLANT SRL | 1.7M | 7 | Ediție |
| TAIFASURI PRESS S.R.L. | 1.1M | 6 | Ediție |
| EDITURA VREMEA SRL | 1.3M | 9 | Ediție |
| PROFITUL AGRICOL SRL | 1.7M | 7 | Ediție |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 58)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -12.9%
- CA / angajat
- 181K
- Scor risc (0–100)
- 56
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- -163K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | -163K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la XPAT PUBLISHING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- XPAT PUBLISHING S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- -163K
- Rank RO
- #130.605
- EDITURA TEORA SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 50.3K
- Rank RO
- #136.918
- HELEN EXLEY. COM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 34.1K
- Rank RO
- #130.636
- EDITURA PRUT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 34.3K
- Rank RO
- #132.032
- FINMEDIA SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #133.286
- EDITURA GALAXIA COPIILOR SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 176K
- Rank RO
- #133.853
- EXCELSIOR GRAPHICS PRINT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #136.453
- EDITURA VELLANT SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 7
- Profit
- -62.6K
- Rank RO
- #109.536
- TAIFASURI PRESS S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- -88K
- Rank RO
- #139.954
- EDITURA VREMEA SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 253K
- Rank RO
- #127.911
- PROFITUL AGRICOL SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 11.7K
- Rank RO
- #107.135
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| XPAT PUBLISHING S.R.L.(current) | 1.3M | 7 | -163K | #130.605 |
| EDITURA TEORA SRL | 1.2M | 7 | 50.3K | #136.918 |
| HELEN EXLEY. COM SRL | 1.3M | 8 | 34.1K | #130.636 |
| EDITURA PRUT S.R.L. | 1.2M | 6 | 34.3K | #132.032 |
| FINMEDIA SRL | 1.2M | 6 | 175K | #133.286 |
| EDITURA GALAXIA COPIILOR SRL | 1.2M | 6 | 176K | #133.853 |
| EXCELSIOR GRAPHICS PRINT SRL | 1.2M | 8 | 127K | #136.453 |
| EDITURA VELLANT SRL | 1.7M | 7 | -62.6K | #109.536 |
| TAIFASURI PRESS S.R.L. | 1.1M | 6 | -88K | #139.954 |
| EDITURA VREMEA SRL | 1.3M | 9 | 253K | #127.911 |
| PROFITUL AGRICOL SRL | 1.7M | 7 | 11.7K | #107.135 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | XPAT PUBLISHING S.R.L.(you) | EDITURA TEORA SRL | HELEN EXLEY. COM SRL | EDITURA PRUT S.R.L. | FINMEDIA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.2M | 1.3M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | -163K | 50.3K | 34.1K | 34.3K | 175K |
| Margin | -12,9% | 4,2% | 2,7% | 2,8% | 14,2% |
| Employees | 7 | 7 | 8 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “XPAT PUBLISHING S.R.L.”.