XDXTYRES S.R.L.
Revenue
21K
2024
Profit
14.9K
2024
Employees
4
2024
Margin
3,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
XDXTYRES S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 21K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.623 la cifra de afaceri, #10.244 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- XDXTYRES S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 21K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.623 la cifra de afaceri, #10.244 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LOREX CAR SRL | 426K | 4 | Comerț en-gros |
| KFZ REPARATUR S.R.L. | 375K | 4 | Comerț en-gros |
| WALMAR 2004 SRL | 474K | 4 | Comerț en-gros |
| REPARA�II DE ZI S.R.L. | 420K | 4 | Comerț en-gros |
| AUTO EFECT SRL | 424K | 4 | Comerț en-gros |
| SZEKELY STONE S.R.L. | 418K | 4 | Comerț en-gros |
| DEEN ALBO AUTO S.R.L. | 424K | 4 | Comerț en-gros |
| AUTO MEISTER TH SRL | 417K | 4 | Comerț en-gros |
| AUTO CONTRAST S.R.L. | 416K | 4 | Comerț en-gros |
| DIFIX MOTORS CLUB S.R.L. | 416K | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.5%
- CA / angajat
- 105K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 21K
- Profit net
- 14.9K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 21K | 14.9K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la XDXTYRES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- XDXTYRES S.R.L.(current)
- Revenue
- 21K
- Employees
- 4
- Profit
- 14.9K
- Rank RO
- #251.262
- LOREX CAR SRL
- Revenue
- 426K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.4K
- Rank RO
- #249.676
- KFZ REPARATUR S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 4
- Profit
- -39.5K
- Rank RO
- #266.430
- WALMAR 2004 SRL
- Revenue
- 474K
- Employees
- 4
- Profit
- 222 lei
- Rank RO
- #235.557
- REPARA�II DE ZI S.R.L.
- Revenue
- 420K
- Employees
- 4
- Profit
- 29K
- Rank RO
- #251.510
- AUTO EFECT SRL
- Revenue
- 424K
- Employees
- 4
- Profit
- -56.7K
- Rank RO
- #250.531
- SZEKELY STONE S.R.L.
- Revenue
- 418K
- Employees
- 4
- Profit
- 8K
- Rank RO
- #252.109
- DEEN ALBO AUTO S.R.L.
- Revenue
- 424K
- Employees
- 4
- Profit
- -93.4K
- Rank RO
- #250.340
- AUTO MEISTER TH SRL
- Revenue
- 417K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #252.518
- AUTO CONTRAST S.R.L.
- Revenue
- 416K
- Employees
- 4
- Profit
- -84.5K
- Rank RO
- #252.850
- DIFIX MOTORS CLUB S.R.L.
- Revenue
- 416K
- Employees
- 4
- Profit
- -36.9K
- Rank RO
- #252.851
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| XDXTYRES S.R.L.(current) | 21K | 4 | 14.9K | #251.262 |
| LOREX CAR SRL | 426K | 4 | 3.4K | #249.676 |
| KFZ REPARATUR S.R.L. | 375K | 4 | -39.5K | #266.430 |
| WALMAR 2004 SRL | 474K | 4 | 222 lei | #235.557 |
| REPARA�II DE ZI S.R.L. | 420K | 4 | 29K | #251.510 |
| AUTO EFECT SRL | 424K | 4 | -56.7K | #250.531 |
| SZEKELY STONE S.R.L. | 418K | 4 | 8K | #252.109 |
| DEEN ALBO AUTO S.R.L. | 424K | 4 | -93.4K | #250.340 |
| AUTO MEISTER TH SRL | 417K | 4 | 8.3K | #252.518 |
| AUTO CONTRAST S.R.L. | 416K | 4 | -84.5K | #252.850 |
| DIFIX MOTORS CLUB S.R.L. | 416K | 4 | -36.9K | #252.851 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | XDXTYRES S.R.L.(you) | LOREX CAR SRL | KFZ REPARATUR S.R.L. | WALMAR 2004 SRL | REPARA�II DE ZI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 21K | 426K | 375K | 474K | 420K |
| Profit | 14.9K | 3.4K | -39.5K | 222 lei | 29K |
| Margin | 3,5% | 0,8% | -10,5% | 0,0% | 6,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “XDXTYRES S.R.L.”.