WOODBLINDS LUXMADER SRL
Revenue
22.8M
2024
Profit
1M
2024
Employees
83
2024
Margin
4,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
WOODBLINDS LUXMADER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 22.8M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #78 la cifra de afaceri, #109 la profit, #55 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- WOODBLINDS LUXMADER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 22.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #78 la cifra de afaceri, #109 la profit, #55 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 8.2× față de media industriei
Compania este 6.7× față de media industriei
Compania este 15.8× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PALLBOX AMBALAJE S.R.L. | 23.7M | 80 | Lemn și produse din lemn |
| TRANSALPINA FAN SRL | 25.8M | 79 | Lemn și produse din lemn |
| PILOUS PACKAGING ROMANIA S.R.L. | 26.4M | 80 | Lemn și produse din lemn |
| SILVANIA SORTILEMN SRL | 26M | 90 | Lemn și produse din lemn |
| CASARBOR S.R.L. | 18.9M | 84 | Lemn și produse din lemn |
| HATY SRL | 25.8M | 73 | Lemn și produse din lemn |
| GILMET S.R.L. | 18.5M | 88 | Lemn și produse din lemn |
| DPH PARQUET SRL | 23.3M | 113 | Lemn și produse din lemn |
| ESCORPION 707 IMPEX SRL | 25.6M | 68 | Lemn și produse din lemn |
| NORMAROM INDUSTRIE SRL | 18.4M | 90 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.4%
- CA / angajat
- 278K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 22.8M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 83
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 22.8M | 1M | 83 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la WOODBLINDS LUXMADER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- WOODBLINDS LUXMADER SRL(current)
- Revenue
- 22.8M
- Employees
- 83
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #12.704
- PALLBOX AMBALAJE S.R.L.
- Revenue
- 23.7M
- Employees
- 80
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #12.384
- TRANSALPINA FAN SRL
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 79
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #11.542
- PILOUS PACKAGING ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 26.4M
- Employees
- 80
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #11.320
- SILVANIA SORTILEMN SRL
- Revenue
- 26M
- Employees
- 90
- Profit
- 298K
- Rank RO
- #11.455
- CASARBOR S.R.L.
- Revenue
- 18.9M
- Employees
- 84
- Profit
- -9.4M
- Rank RO
- #15.190
- HATY SRL
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 73
- Profit
- 693K
- Rank RO
- #11.533
- GILMET S.R.L.
- Revenue
- 18.5M
- Employees
- 88
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #15.481
- DPH PARQUET SRL
- Revenue
- 23.3M
- Employees
- 113
- Profit
- -421K
- Rank RO
- #12.574
- ESCORPION 707 IMPEX SRL
- Revenue
- 25.6M
- Employees
- 68
- Profit
- -573K
- Rank RO
- #11.631
- NORMAROM INDUSTRIE SRL
- Revenue
- 18.4M
- Employees
- 90
- Profit
- -669K
- Rank RO
- #15.548
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| WOODBLINDS LUXMADER SRL(current) | 22.8M | 83 | 1M | #12.704 |
| PALLBOX AMBALAJE S.R.L. | 23.7M | 80 | 2.2M | #12.384 |
| TRANSALPINA FAN SRL | 25.8M | 79 | 2.6M | #11.542 |
| PILOUS PACKAGING ROMANIA S.R.L. | 26.4M | 80 | 3.4M | #11.320 |
| SILVANIA SORTILEMN SRL | 26M | 90 | 298K | #11.455 |
| CASARBOR S.R.L. | 18.9M | 84 | -9.4M | #15.190 |
| HATY SRL | 25.8M | 73 | 693K | #11.533 |
| GILMET S.R.L. | 18.5M | 88 | -1.8M | #15.481 |
| DPH PARQUET SRL | 23.3M | 113 | -421K | #12.574 |
| ESCORPION 707 IMPEX SRL | 25.6M | 68 | -573K | #11.631 |
| NORMAROM INDUSTRIE SRL | 18.4M | 90 | -669K | #15.548 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | WOODBLINDS LUXMADER SRL(you) | PALLBOX AMBALAJE S.R.L. | TRANSALPINA FAN SRL | PILOUS PACKAGING ROMANIA S.R.L. | SILVANIA SORTILEMN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 22.8M | 23.7M | 25.8M | 26.4M | 26M |
| Profit | 1M | 2.2M | 2.6M | 3.4M | 298K |
| Margin | 4,4% | 9,1% | 10,2% | 12,7% | 1,1% |
| Employees | 83 | 80 | 79 | 80 | 90 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “WOODBLINDS LUXMADER SRL”.