WINE BAR CONCEPT S.R.L.
Revenue
4.4M
2024
Profit
194K
2024
Employees
20
2024
Margin
4,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
WINE BAR CONCEPT S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.4M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.429 la cifra de afaceri, #3.074 la profit, #1.132 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- WINE BAR CONCEPT S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.429 la cifra de afaceri, #3.074 la profit, #1.132 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DIOALY COMPANY SRL | 4M | 20 | Alimentație și servicii |
| CARTIER BIO 888 S.R.L. | 4.2M | 21 | Alimentație și servicii |
| ANDALAD BOB SRL | 4.4M | 22 | Alimentație și servicii |
| FANCEA PROD SRL | 4.3M | 22 | Alimentație și servicii |
| THALIA TRADING SRL | 4.4M | 20 | Alimentație și servicii |
| ROMINTUR SRL | 4.4M | 20 | Alimentație și servicii |
| BARMIKOR S.R.L. | 4.3M | 18 | Alimentație și servicii |
| R&M ACTIV S.R.L. | 4.5M | 20 | Alimentație și servicii |
| COR-ADYANA SRL | 4.4M | 20 | Alimentație și servicii |
| KRONSTADT IRISH PUB S.R.L. | 4.2M | 18 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.4%
- CA / angajat
- 221K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.4M
- Profit net
- 194K
- Angajați
- 20
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.4M | 194K | 20 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la WINE BAR CONCEPT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- WINE BAR CONCEPT S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 20
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #50.894
- DIOALY COMPANY SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 20
- Profit
- 856K
- Rank RO
- #55.055
- CARTIER BIO 888 S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 309K
- Rank RO
- #53.158
- ANDALAD BOB SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 22
- Profit
- 798K
- Rank RO
- #51.484
- FANCEA PROD SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 22
- Profit
- 359K
- Rank RO
- #51.825
- THALIA TRADING SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 20
- Profit
- -201K
- Rank RO
- #50.937
- ROMINTUR SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 20
- Profit
- 283K
- Rank RO
- #50.969
- BARMIKOR S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 18
- Profit
- -374K
- Rank RO
- #52.232
- R&M ACTIV S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 20
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #50.468
- COR-ADYANA SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 20
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #51.388
- KRONSTADT IRISH PUB S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 15.1K
- Rank RO
- #52.719
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| WINE BAR CONCEPT S.R.L.(current) | 4.4M | 20 | 194K | #50.894 |
| DIOALY COMPANY SRL | 4M | 20 | 856K | #55.055 |
| CARTIER BIO 888 S.R.L. | 4.2M | 21 | 309K | #53.158 |
| ANDALAD BOB SRL | 4.4M | 22 | 798K | #51.484 |
| FANCEA PROD SRL | 4.3M | 22 | 359K | #51.825 |
| THALIA TRADING SRL | 4.4M | 20 | -201K | #50.937 |
| ROMINTUR SRL | 4.4M | 20 | 283K | #50.969 |
| BARMIKOR S.R.L. | 4.3M | 18 | -374K | #52.232 |
| R&M ACTIV S.R.L. | 4.5M | 20 | 1.1M | #50.468 |
| COR-ADYANA SRL | 4.4M | 20 | 118K | #51.388 |
| KRONSTADT IRISH PUB S.R.L. | 4.2M | 18 | 15.1K | #52.719 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | WINE BAR CONCEPT S.R.L.(you) | DIOALY COMPANY SRL | CARTIER BIO 888 S.R.L. | ANDALAD BOB SRL | FANCEA PROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.4M | 4M | 4.2M | 4.4M | 4.3M |
| Profit | 194K | 856K | 309K | 798K | 359K |
| Margin | 4,4% | 21,4% | 7,4% | 18,3% | 8,3% |
| Employees | 20 | 20 | 21 | 22 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “WINE BAR CONCEPT S.R.L.”.