WEMAT GLOBAL S.R.L.
Revenue
93.7M
2024
Profit
1.2M
2024
Employees
42
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
WEMAT GLOBAL S.R.L. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 93.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #179 la cifra de afaceri, #2.203 la profit, #590 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- WEMAT GLOBAL S.R.L. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 93.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #179 la cifra de afaceri, #2.203 la profit, #590 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 41.6× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 11.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MEVA CONCEPT SRL | 104M | 44 | Construcții |
| KASPER DEVELOPMENT KDC S.R.L. | 96.5M | 45 | Construcții |
| ANTRAMICONS S.R.L. | 93M | 46 | Construcții |
| RO CONSTRUCT CENTER SRL | 87.3M | 40 | Construcții |
| ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL | 67.7M | 42 | Construcții |
| DAMINA SOLUTIONS SRL | 126M | 44 | Construcții |
| GAFCO CONSTRUCT SRL | 81.7M | 40 | Construcții |
| QUALIS PROPERTIES S.A. | 90.8M | 35 | Construcții |
| AST CONSTRUCT SRL | 81.3M | 38 | Construcții |
| TRANSILVANIA GRAND CONSTRUCT SRL | 82.9M | 48 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 2.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 93.7M
- Profit net
- 1.2M
- Angajați
- 42
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 93.7M | 1.2M | 42 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la WEMAT GLOBAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- WEMAT GLOBAL S.R.L.(current)
- Revenue
- 93.7M
- Employees
- 42
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #3.430
- MEVA CONCEPT SRL
- Revenue
- 104M
- Employees
- 44
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #3.085
- KASPER DEVELOPMENT KDC S.R.L.
- Revenue
- 96.5M
- Employees
- 45
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #3.331
- ANTRAMICONS S.R.L.
- Revenue
- 93M
- Employees
- 46
- Profit
- 12.6M
- Rank RO
- #3.468
- RO CONSTRUCT CENTER SRL
- Revenue
- 87.3M
- Employees
- 40
- Profit
- 8M
- Rank RO
- #3.680
- ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL
- Revenue
- 67.7M
- Employees
- 42
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #4.701
- DAMINA SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 126M
- Employees
- 44
- Profit
- 39.6M
- Rank RO
- #2.538
- GAFCO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 81.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 17.3M
- Rank RO
- #3.911
- QUALIS PROPERTIES S.A.
- Revenue
- 90.8M
- Employees
- 35
- Profit
- 7.1M
- Rank RO
- #3.546
- AST CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 81.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #3.939
- TRANSILVANIA GRAND CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 82.9M
- Employees
- 48
- Profit
- 11.4M
- Rank RO
- #3.849
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| WEMAT GLOBAL S.R.L.(current) | 93.7M | 42 | 1.2M | #3.430 |
| MEVA CONCEPT SRL | 104M | 44 | 4.4M | #3.085 |
| KASPER DEVELOPMENT KDC S.R.L. | 96.5M | 45 | 3.7M | #3.331 |
| ANTRAMICONS S.R.L. | 93M | 46 | 12.6M | #3.468 |
| RO CONSTRUCT CENTER SRL | 87.3M | 40 | 8M | #3.680 |
| ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL | 67.7M | 42 | 3.8M | #4.701 |
| DAMINA SOLUTIONS SRL | 126M | 44 | 39.6M | #2.538 |
| GAFCO CONSTRUCT SRL | 81.7M | 40 | 17.3M | #3.911 |
| QUALIS PROPERTIES S.A. | 90.8M | 35 | 7.1M | #3.546 |
| AST CONSTRUCT SRL | 81.3M | 38 | 2.3M | #3.939 |
| TRANSILVANIA GRAND CONSTRUCT SRL | 82.9M | 48 | 11.4M | #3.849 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | WEMAT GLOBAL S.R.L.(you) | MEVA CONCEPT SRL | KASPER DEVELOPMENT KDC S.R.L. | ANTRAMICONS S.R.L. | RO CONSTRUCT CENTER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 93.7M | 104M | 96.5M | 93M | 87.3M |
| Profit | 1.2M | 4.4M | 3.7M | 12.6M | 8M |
| Margin | 1,3% | 4,2% | 3,9% | 13,6% | 9,2% |
| Employees | 42 | 44 | 45 | 46 | 40 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “WEMAT GLOBAL S.R.L.”.