WAGRAMER TERMO 2000 SRL

CUI 26846942·Construcții·Olt·Founded 2024

Revenue

179M

2024

Profit

17.6M

2024

Employees

111

2024

Margin

9,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

WAGRAMER TERMO 2000 SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 179M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #67 la cifra de afaceri, #125 la profit, #161 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
WAGRAMER TERMO 2000 SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 179M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #67 la cifra de afaceri, #125 la profit, #161 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#67 din 56.726 companii

Top 0.1%

Vezi clasamentul

După profit

#125 din 56.726 companii

Top 0.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#161 din 56.726 companii

Top 0.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri179M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 79.4× față de media industriei

Marjă profit9.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.0× față de media industriei

Angajați111 vs medie industrie 4

Compania este 30.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADURO S.R.L.185M117Construcții
CARMIN POPSTAR PROD SRL193M102Construcții
CONIM PARTNERS SRL179M126Construcții
SYNERGY CONSTRUCT SRL180M96Construcții
AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA220M112Construcții
EREN CONS SRL211M106Construcții
CRC INVESTMENT PROJECT SRL173M97Construcții
IGNA CONSTRUCT SRL147M114Construcții
CH TRANSBETON CONSTRUCTII SRL139M102Construcții
PALEX CONSTRUCTII INSTALATII SRL159M90Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
9.6%
CA / angajat
1.7M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    179M
    Profit net
    17.6M
    Angajați
    111

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la WAGRAMER TERMO 2000 SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricWAGRAMER TERMO 2000 SRL(you)ADURO S.R.L.CARMIN POPSTAR PROD SRLCONIM PARTNERS SRLSYNERGY CONSTRUCT SRL
Revenue
179M
185M
193M
179M
180M
Profit
17.6M
38.5M
12.6M
11.1M
20.6M
Margin
9,6%
20,8%
6,6%
6,2%
11,4%
Employees
111
117
102
126
96
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “WAGRAMER TERMO 2000 SRL”.