VULCOM S.R.L.
Revenue
4.6M
2024
Profit
646K
2024
Employees
23
2024
Margin
13,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VULCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #585 la cifra de afaceri, #357 la profit, #384 la număr angajați din 3.364 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VULCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #585 la cifra de afaceri, #357 la profit, #384 la număr angajați din 3.364 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 11.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 18
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — 2024
Industry size
37.3B
RON revenue
Total companies
3.364
Total employees
59.024
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| R. ELASTEC RO SRL | 4.6M | 27 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| UPRUC POL SA | 3.8M | 23 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| TEVO S.R.L. | 4.9M | 22 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| PLASTIC DESIGN DISTRIBUTION S.R.L. | 4.6M | 22 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| RACING PARTS S.R.L. | 5M | 24 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| MARIBA PROD COMIMPEX SRL | 4.4M | 22 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| FLOYD GREENPLAST S.R.L. | 4.8M | 26 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| TRIONIC SRL | 5.1M | 21 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| PROFI-TERM S.R.L. | 5.4M | 22 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| PLASTEX INDUSTRY SRL | 4.8M | 19 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 22)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.5%
- CA / angajat
- 208K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.6M
- Profit net
- 646K
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.6M | 646K | 23 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VULCOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VULCOM S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 646K
- Rank RO
- #47.831
- R. ELASTEC RO SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 27
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #48.898
- UPRUC POL SA
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 23
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #57.075
- TEVO S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 22
- Profit
- -533K
- Rank RO
- #46.659
- PLASTIC DESIGN DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 22
- Profit
- 21.8K
- Rank RO
- #49.496
- RACING PARTS S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 24
- Profit
- 626K
- Rank RO
- #46.083
- MARIBA PROD COMIMPEX SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 22
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #50.941
- FLOYD GREENPLAST S.R.L.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 26
- Profit
- -98.4K
- Rank RO
- #47.994
- TRIONIC SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 31.6K
- Rank RO
- #45.773
- PROFI-TERM S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 22
- Profit
- 61.3K
- Rank RO
- #43.419
- PLASTEX INDUSTRY SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 19
- Profit
- 746K
- Rank RO
- #47.791
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VULCOM S.R.L.(current) | 4.6M | 23 | 646K | #47.831 |
| R. ELASTEC RO SRL | 4.6M | 27 | 128K | #48.898 |
| UPRUC POL SA | 3.8M | 23 | -1.3M | #57.075 |
| TEVO S.R.L. | 4.9M | 22 | -533K | #46.659 |
| PLASTIC DESIGN DISTRIBUTION S.R.L. | 4.6M | 22 | 21.8K | #49.496 |
| RACING PARTS S.R.L. | 5M | 24 | 626K | #46.083 |
| MARIBA PROD COMIMPEX SRL | 4.4M | 22 | 13.7K | #50.941 |
| FLOYD GREENPLAST S.R.L. | 4.8M | 26 | -98.4K | #47.994 |
| TRIONIC SRL | 5.1M | 21 | 31.6K | #45.773 |
| PROFI-TERM S.R.L. | 5.4M | 22 | 61.3K | #43.419 |
| PLASTEX INDUSTRY SRL | 4.8M | 19 | 746K | #47.791 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VULCOM S.R.L.(you) | R. ELASTEC RO SRL | UPRUC POL SA | TEVO S.R.L. | PLASTIC DESIGN DISTRIBUTION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.6M | 4.6M | 3.8M | 4.9M | 4.6M |
| Profit | 646K | 128K | -1.3M | -533K | 21.8K |
| Margin | 13,5% | 2,8% | -34,0% | -10,8% | 0,5% |
| Employees | 23 | 27 | 23 | 22 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VULCOM S.R.L.”.