VOLTLINK S.R.L.
Revenue
45K
2024
Profit
15.6K
2024
Employees
8
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VOLTLINK S.R.L. este o companie micro din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 45K lei (date 2024). În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #538 la cifra de afaceri, #925 la profit, #161 la număr angajați din 5.085 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VOLTLINK S.R.L. este o companie micro din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 45K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #538 la cifra de afaceri, #925 la profit, #161 la număr angajați din 5.085 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 16.2M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — 2024
Industry size
82.3B
RON revenue
Total companies
5.085
Total employees
36.788
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CLEAN POWER PROD SRL | 2.9M | 9 | Energie electrică, gaze, apă |
| ENERGY ASSET INVESTMENT S.R.L. | 2.9M | 7 | Energie electrică, gaze, apă |
| TESS HOUSE ENERGY S.R.L. | 3.8M | 8 | Energie electrică, gaze, apă |
| EOLIAN PLUS S.A. | 3.3M | 10 | Energie electrică, gaze, apă |
| MAKOMTEY ENERGY SRL | 2.9M | 6 | Energie electrică, gaze, apă |
| FORADEX VEST SA | 2.5M | 9 | Energie electrică, gaze, apă |
| ALPINA GREEN ENERGY S.R.L. | 3.2M | 6 | Energie electrică, gaze, apă |
| CRIGA SHIPYARD S.R.L. | 2.1M | 8 | Energie electrică, gaze, apă |
| SISTEM TERRA SOLUTION SRL | 2.4M | 7 | Energie electrică, gaze, apă |
| SGROM ONE S.R.L. | 2.6M | 10 | Energie electrică, gaze, apă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 35)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 384K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 45K
- Profit net
- 15.6K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 45K | 15.6K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VOLTLINK S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VOLTLINK S.R.L.(current)
- Revenue
- 45K
- Employees
- 8
- Profit
- 15.6K
- Rank RO
- #67.334
- CLEAN POWER PROD SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #69.609
- ENERGY ASSET INVESTMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #69.819
- TESS HOUSE ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 829K
- Rank RO
- #57.561
- EOLIAN PLUS S.A.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #64.351
- MAKOMTEY ENERGY SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 543K
- Rank RO
- #69.438
- FORADEX VEST SA
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #77.978
- ALPINA GREEN ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 91K
- Rank RO
- #64.774
- CRIGA SHIPYARD S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 29.7K
- Rank RO
- #91.802
- SISTEM TERRA SOLUTION SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 455K
- Rank RO
- #81.015
- SGROM ONE S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 10
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #77.263
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VOLTLINK S.R.L.(current) | 45K | 8 | 15.6K | #67.334 |
| CLEAN POWER PROD SRL | 2.9M | 9 | 1M | #69.609 |
| ENERGY ASSET INVESTMENT S.R.L. | 2.9M | 7 | 196K | #69.819 |
| TESS HOUSE ENERGY S.R.L. | 3.8M | 8 | 829K | #57.561 |
| EOLIAN PLUS S.A. | 3.3M | 10 | 1.3M | #64.351 |
| MAKOMTEY ENERGY SRL | 2.9M | 6 | 543K | #69.438 |
| FORADEX VEST SA | 2.5M | 9 | -1.1M | #77.978 |
| ALPINA GREEN ENERGY S.R.L. | 3.2M | 6 | 91K | #64.774 |
| CRIGA SHIPYARD S.R.L. | 2.1M | 8 | 29.7K | #91.802 |
| SISTEM TERRA SOLUTION SRL | 2.4M | 7 | 455K | #81.015 |
| SGROM ONE S.R.L. | 2.6M | 10 | -1.4M | #77.263 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VOLTLINK S.R.L.(you) | CLEAN POWER PROD SRL | ENERGY ASSET INVESTMENT S.R.L. | TESS HOUSE ENERGY S.R.L. | EOLIAN PLUS S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 45K | 2.9M | 2.9M | 3.8M | 3.3M |
| Profit | 15.6K | 1M | 196K | 829K | 1.3M |
| Margin | 0,5% | 34,3% | 6,7% | 21,9% | 40,0% |
| Employees | 8 | 9 | 7 | 8 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VOLTLINK S.R.L.”.