VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L.
Revenue
1.2M
2024
Profit
14.1K
2024
Employees
5
2024
Margin
1,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #8.582 la cifra de afaceri, #23.113 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #8.582 la cifra de afaceri, #23.113 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SIMPALUX SRL | 1.4M | 5 | Transport |
| ALBA DEP S.R.L. | 1.5M | 5 | Transport |
| DAMIAN TRANS S.R.L. | 1.6M | 5 | Transport |
| MARI TRANS EURORENT CAR SRL | 1.4M | 5 | Transport |
| JANIX TRANS S.R.L. | 1.4M | 5 | Transport |
| KEVED EXPRES SPEDITION S.R.L. | 1.4M | 5 | Transport |
| ANAMAR PROIECT-ART SRL | 1.4M | 5 | Transport |
| BUC�� NELU TRANS SRL | 1.4M | 5 | Transport |
| PAVALOAIA SERVICE TRANS S.R.L. | 1.4M | 5 | Transport |
| TRANS CINDRELUL S.R.L. | 1.2M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.0%
- CA / angajat
- 282K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 14.1K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 14.1K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 14.1K
- Rank RO
- #121.883
- SIMPALUX SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- -115K
- Rank RO
- #121.360
- ALBA DEP S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 96.3K
- Rank RO
- #116.173
- DAMIAN TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 5
- Profit
- -106K
- Rank RO
- #111.371
- MARI TRANS EURORENT CAR SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 169K
- Rank RO
- #121.888
- JANIX TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #121.894
- KEVED EXPRES SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 87.3K
- Rank RO
- #121.976
- ANAMAR PROIECT-ART SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #121.774
- BUC�� NELU TRANS SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 59.5K
- Rank RO
- #121.750
- PAVALOAIA SERVICE TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- -94.2K
- Rank RO
- #122.015
- TRANS CINDRELUL S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 193K
- Rank RO
- #133.759
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L.(current) | 1.2M | 5 | 14.1K | #121.883 |
| SIMPALUX SRL | 1.4M | 5 | -115K | #121.360 |
| ALBA DEP S.R.L. | 1.5M | 5 | 96.3K | #116.173 |
| DAMIAN TRANS S.R.L. | 1.6M | 5 | -106K | #111.371 |
| MARI TRANS EURORENT CAR SRL | 1.4M | 5 | 169K | #121.888 |
| JANIX TRANS S.R.L. | 1.4M | 5 | 112K | #121.894 |
| KEVED EXPRES SPEDITION S.R.L. | 1.4M | 5 | 87.3K | #121.976 |
| ANAMAR PROIECT-ART SRL | 1.4M | 5 | 12K | #121.774 |
| BUC�� NELU TRANS SRL | 1.4M | 5 | 59.5K | #121.750 |
| PAVALOAIA SERVICE TRANS S.R.L. | 1.4M | 5 | -94.2K | #122.015 |
| TRANS CINDRELUL S.R.L. | 1.2M | 5 | 193K | #133.759 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L.(you) | SIMPALUX SRL | ALBA DEP S.R.L. | DAMIAN TRANS S.R.L. | MARI TRANS EURORENT CAR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.4M | 1.5M | 1.6M | 1.4M |
| Profit | 14.1K | -115K | 96.3K | -106K | 169K |
| Margin | 1,0% | -8,1% | 6,3% | -6,6% | 12,0% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VLM SPECIAL INTERSPEED S.R.L.”.