VLANIS INTERNATIONAL SRL
Revenue
2.2M
2024
Profit
57.4K
2024
Employees
5
2024
Margin
2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VLANIS INTERNATIONAL SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #6.053 la cifra de afaceri, #12.544 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VLANIS INTERNATIONAL SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #6.053 la cifra de afaceri, #12.544 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FOODWISH DELIVERY S.R.L. | 2.3M | 5 | Transport |
| IRIS HEAVEN TRANS SRL | 2.1M | 5 | Transport |
| PAVIS & DENIS AUTO SRL | 2M | 5 | Transport |
| GERTA TRANSPORT SRL | 2.5M | 5 | Transport |
| DRAGO-SERV S.R.L. | 2M | 5 | Transport |
| ELITE TRANSPORT SERVICES S.R.L. | 2.5M | 5 | Transport |
| SKIDRA TRANS SRL | 2M | 5 | Transport |
| KAYO SPEDITION S.R.L. | 2.5M | 5 | Transport |
| MAYA & DARIUS SRL | 2.2M | 5 | Transport |
| TUTTO TRANS INTERNATIONAL SRL | 2.2M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.6%
- CA / angajat
- 447K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- 57.4K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | 57.4K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VLANIS INTERNATIONAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VLANIS INTERNATIONAL SRL(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 57.4K
- Rank RO
- #87.541
- FOODWISH DELIVERY S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 360K
- Rank RO
- #84.546
- IRIS HEAVEN TRANS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 352K
- Rank RO
- #90.583
- PAVIS & DENIS AUTO SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 658K
- Rank RO
- #93.872
- GERTA TRANSPORT SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 560K
- Rank RO
- #79.602
- DRAGO-SERV S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 32.8K
- Rank RO
- #94.869
- ELITE TRANSPORT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 469K
- Rank RO
- #79.071
- SKIDRA TRANS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 56.7K
- Rank RO
- #95.709
- KAYO SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #77.698
- MAYA & DARIUS SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 89.2K
- Rank RO
- #87.597
- TUTTO TRANS INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 9.1K
- Rank RO
- #87.475
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VLANIS INTERNATIONAL SRL(current) | 2.2M | 5 | 57.4K | #87.541 |
| FOODWISH DELIVERY S.R.L. | 2.3M | 5 | 360K | #84.546 |
| IRIS HEAVEN TRANS SRL | 2.1M | 5 | 352K | #90.583 |
| PAVIS & DENIS AUTO SRL | 2M | 5 | 658K | #93.872 |
| GERTA TRANSPORT SRL | 2.5M | 5 | 560K | #79.602 |
| DRAGO-SERV S.R.L. | 2M | 5 | 32.8K | #94.869 |
| ELITE TRANSPORT SERVICES S.R.L. | 2.5M | 5 | 469K | #79.071 |
| SKIDRA TRANS SRL | 2M | 5 | 56.7K | #95.709 |
| KAYO SPEDITION S.R.L. | 2.5M | 5 | -1.3M | #77.698 |
| MAYA & DARIUS SRL | 2.2M | 5 | 89.2K | #87.597 |
| TUTTO TRANS INTERNATIONAL SRL | 2.2M | 5 | 9.1K | #87.475 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VLANIS INTERNATIONAL SRL(you) | FOODWISH DELIVERY S.R.L. | IRIS HEAVEN TRANS SRL | PAVIS & DENIS AUTO SRL | GERTA TRANSPORT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 2.3M | 2.1M | 2M | 2.5M |
| Profit | 57.4K | 360K | 352K | 658K | 560K |
| Margin | 2,6% | 15,4% | 16,4% | 32,2% | 22,6% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VLANIS INTERNATIONAL SRL”.